M. D. 2021.03.26 20:14 Frissítve: 2021.03.27 01:26

ANK-selejtező: Stopira ritkán látható gólpassza után a kijutás küszöbén a Zöld-foki-szigetek

A zöld-foki-szigeteki labdarúgó-válogatott Stopirával a soraiban 3–1-re legyőzte Kamerunt az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjének 5. fordulójában, ezzel nagy lépést tett, hogy részt vehessen a jövő évi kontinensbajnokságon. A Mol Fehérvár védője különleges gólpasszal járult hozzá (nemzeti) csapata sikeréhez…

Stopira kezdőként lépett pályára a Zöld-foki-szigetek fővárosában, Praiában rendezett pénteki mérkőzésen, amelyen a hazaiak 0–1-ről felállva diadalmaskodtak. A körülmények azonban korántsem voltak átlagosak: a meccsen az Atlanti-óceán térségében egyáltalán nem ritka erős szél fújt, amely a második félidőben a házigazdák válogatottját segítette. Többször is előfordult, hogy a légmozgás által megtámogatott labda becsapta a kameruni védőket, átszállt a fejük fölött, így a zöld-foki szigeteki támadók roboghattak a kapu felé.

A harmadik gól éppen egy ilyen szituációból született! A mezőnynek háttal álló Stopira felszabadító rúgásnak szánt „gyertyája” több kameruni futballistát is becsapott, a labda két, a fizika törvényeinek ellentmondó pattanás után Ryan Mendes elé került, aki meg sem állt vele a kapuig… 3–1

STOPIRA GÓLPASSZA

Stopiráék ezzel a sikerrel jó helyzetbe hozták magukat selejtezőcsoportjukban, a záró körben ugyanis nagy valószínűséggel egy döntetlen is elegendő számukra Mozambikban ahhoz, hogy 2015 után ismét részt vehessenek az Afrika-kupán.

2021.09.19 14:42:04

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), K. T. I. (percről percre)

Az első félidőben a Sepsi jelentős mezőnyfölényben játszott, ám így sem tudta legyűrni a bajnokság 6. helyén álló Aradot.

2021.09.18 17:47:26

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

Schäfer, Szendrei Ákos és Hahn is pályára lépett a dunaszerdahelyieknél, 2–1-re győztek a Ruzomberok ellen.

2021.09.16 16:09:12

Minden más foci TŐKE JÁNOS

Nem tudta megverni a topolyai csapat a Napredakot, pedig a 93. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez.