UEFA: döntöttek a vb-selejtezőről és az átigazolásokról is

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
Vágólapra másolva!
2020.06.18. 13:54
null
Itt ülésezett az UEFA végrehajtó bizottsága (Fotó: AFP)
Csütörtökön is ülésezett az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága, és újabb fontos kérdésekben született döntés. A nyári átigazolási időszakot meghosszabbítják október 5-ig, a 2022-es világbajnoki selejtezők lebonyolítását is kijelölték.

 

Jövő novemberben, tíz csoportban kezdődnek meg a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezői. A tíz csoport egyik felében öt-öt, a másikban hat-hat csapat kap helyet, s a tíz győztes automatikusan kijut a vb-re, amelyre 2022. november 21. és december 18. között kerül sor. A tíz csoportmásodik plusz a Nemzetek Ligája két olyan csoportgyőztese, amely még nem szerzett részvételi jogot, 2022 márciusában pótselejtezőn dönt a fennmaradó három európai hely sorsáról.

A vb-selejtező sorsolásának időpontja egyelőre nem ismert, a hat kalapot a nemzetközi szövetség világranglistája alapján alakítják majd ki.


Az UEFA végrehajtó bizottsága arról is határozott, hogy a 2020-as gazdasági évet a 2021-essel közösen fogja elemezni, így a kettő egynek számít. A pénzügyi jelentéseket június 30-ig, illetve szeptember 30-ig kell leadni az európai kupákban szereplő csapatoknak. A pénzügyi lazításokra azért került sor, hogy a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került kluboknak legyen idejük a nem várt kiadásokat fedezni, és hogy a klubok tudják teljesíteni gazdasági jellegű vállalásaikat – amellett, hogy a pénzügyi fair playt továbbra is mindenki betartja.

A fegyelmi bizottságba hat új tag került be, a fellebbviteli bizottságba három.

A szerdai döntésekről – közöttük az európai Szuperkupa Budapesten történő megrendezéséről – bővebben IDE KATTINTVA olvashatnak.


Legfrissebb hírek

BL-döntő: háromnapos UEFA-bejárást tartottak a Puskás Arénában

Bajnokok Ligája
2025.12.05. 14:06

Németországé a 2029-es női labdarúgó Európa-bajnokság

Minden más foci
2025.12.03. 18:03

BL: rasszista nézőtéri megnyilvánulások miatt fizet az Atlético Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.11.28. 11:26

Az UEFA elnézést kért a skót szurkolóktól

Foci vb 2026
2025.11.22. 13:04

Varga Barnabás gólját az UEFA is kiemelte

Magyar válogatott
2025.11.17. 08:24

Ha így folytatja a Ferencváros az Európa-ligában, bőven tízmillió euró fölé kerülhet a pénzdíja

Európa-liga
2025.11.08. 07:11

Csányi Gabriella, Luís Figo és Ivan Rakitic az UEFA alapítványának új kuratóriumi tagjai

Minden más foci
2025.11.06. 19:55

Münchenben lehet a 2028-as, Londonban vagy Barcelonában a 2029-es BL-döntő

Bajnokok Ligája
2025.10.31. 13:38
Ezek is érdekelhetik