UEFA: Ceferinnek sok álmatlan éjszakát okozott a járvány

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.05.20. 10:32
null
Modernizálni szeretne (Fotó: AFP)
Sok álmatlan éjszakát okozott Aleksander Ceferinnek, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnökének a koronavírus-járvány, mivel a szervezet sok-sok millió dollárt veszít az idény leállása miatt.

„Rengeteg problémába ütközik a versenynaptár átalakítása, emellett sok-sok milliót, több tucat milliót veszítünk. Ilyenkor nehéz elaludni éjszaka” – mondta a The Guardian című lapnak a szlovén sportvezető, aki ugyanakkor kijelentette, az UEFA helyzete nem riasztó, nincs veszélyes szituációban, így továbbra is törődnek a klubokkal, ligákkal, ami jelenleg sok munkával jár.

Ceferin nem számít arra, hogy megváltozik a labdarúgás, amikor az élet visszatér a normális kerékvágásba. Azt viszont megjegyezte, hogy a pénzügyi fair play szabályát igazítani kell majd az „új időkhöz”. Hozzátette, mindenképpen modernizálni szeretné a versenyegyenlőséget segítő szabályt, de ez egyelőre nem a közeljövőben fog megtörténni. Egyik lehetséges újításként említette a „luxus adó” bevezetését.

Az európai futballélet, benne az UEFA égisze alá tartózó Bajnokok Ligájával és Európa-ligával, márciusban állt le a világjárvány miatt, a két klubsorozat a nyolcaddöntőben szakadt félbe. A kontinensen elsőként a német bajnokság indult újra a múlt hétvégén, ezen a héten több más liga is követi, köztük a magyar. Az európai kupasorozatok befejezése augusztusban várható, amikor már lezárultak a nemzeti bajnokságok és kupák.

Legfrissebb hírek

Konferencialiga-selejtező: Szófiában vezet meccset Bognár Tamás és csapata

Európa-konferencialiga
2025.08.18. 21:03

Az El-kizárás után közleményt adott ki a Crystal Palace

Angol labdarúgás
2025.08.12. 15:24

BL: az UEFA pénzbírsággal sújtotta a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2025.07.31. 18:19

Európa-liga: megbüntette az Athletic Bilbaót az UEFA

Európa-liga
2025.07.29. 17:00

Egy korszak véget ér? Új stadion építését tervezi a Napoli – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.07.26. 19:47

A Rijeka vagy a Ludogorec lesz a Ferencváros ellenfele a BL-selejtezőben, ha túljut a Noán

Bajnokok Ligája
2025.07.21. 12:10

Kl: megvan, mikor rendezik a Paks, az ETO és a Puskás Akadémia selejtezőit

Európa-konferencialiga
2025.07.18. 21:27

Rosszul címzett e-mail is közrejátszott a DAC Kl-kizárásában

Európa-konferencialiga
2025.07.17. 12:25
Ezek is érdekelhetik