KAPUS
René Adler (Bayer Leverkusen, Németország)
Talán kapusposzton a legnehezebb olyan fiatal játékost találni, aki egy Európa-bajnokságon képes berobbanni a nemzetközi elitbe, hiszen a kontinenstornán többnyire sok nagy csatát megélt, rutinos portásokat szoktak a gólvonalra állítani. Ez alól kivétel lehet az 1985-ös születésű, német René Adler. Az első felnőtt világversenyére készülő kapust 2008-ban a Bundesliga legjobb hálóőrének választották, és a Bayer Leverkusen labdarúgóját az Év csapatába is beválasztották. Ezek után nem lenne meglepő, ha az Európa-bajnokságon Johacim Löw szövetségi kapitány is szerepet szánna Adlernek.
VÉDŐK
Francois Clerc (Lyon, Franciaország)
A Lyon a jobbhátvédje, a maga 25 évével nem tartozik az igazán fiatal játékosok közé, de idén áprilisig csak kilencszer ölthette magára a címeres mezt, és ez lesz az első nagy tornája a válogatottal. A francia bajnok Lyonnak azonban alapembere volt, és a Bajnokok Ligájában is már 18-szor pályára lépett. Ha sikerül kiszorítania a kezdőcsapatból a gyenge szezont maga mögött tudó Willy Sagnolt, akkor meghatározó tagja lehet Raymond Domenech csapatának a kontinenstornán.
Garics György (Napoli, Ausztria)
A szombathelyi születésű, 24 éves futballista az idei Eb egyetlen magyarszármazású játékosa lesz. Képességeit itthon talán többen is vitatják – elsősorban a korábbi szövetségi kapitányok, akik nem voltak hajlandóak meghívni őt a magyar válogatottba, így végül több évnyi ausztriai légióskodás után elfogadta a „sógorok” behívóját. Kvalitásairól mindennél többet mond, hogy az osztrák válogatottból ő az egyetlen mezőnyjátékos, aki a Serie A-ban focizik. Garics az elmúlt szezonban 26 mérkőzésen (többnyire kezdőként) lépett pályára a Napoli színeiben, egy gólt szerzett, és elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy az újonc gárda a 8. helyen végzett az olasz élvonalban.
Marcell Jansen (Bayern München, Németország)
Az általunk összeállított, lehetséges felfedezettek csapatából ő az egyetlen játékos, aki már az Eb-t megelőzően is egy európai sztárcsapat futballozott. A Bayern München tavaly nyáron 12 millió eurót fizetett a balhátvédért. Jansen fiatal kora ellenére már 72-szer szerepelt a Bundesligában, és ő az egyetlen "csapatunkból," aki már a 2006-os világbajnokságon is ott volt, igaz egy meccs kivételével nem játszott, az Eb-n eljöhet az ő ideje.
KÖZÉPPÁLYÁSOK
Ricardo Quaresma (Porto, Portugália)
Azzal lehet vitatkozni, hogy a Porto 24 éves középpályását lehet-e még a felfedezettnek kategóriájába sorolni, tehetsége viszont vitathatatlan. 2000-ben U16-os Európa-bajnok volt, játszott a Barcelonában, a Portóval világkupa-győztes és négyszeres portugál bajnok, 2005-ben és 2006-ban az év labdarúgójának választották hazájában, és nem mellékesen már 21-szer magára öltötte a címeres mezt. Hogy mit keres a lehetséges felfedezettek csapatában? Ha hiszik, ha nem, Quaresma még egyetlen nagy világeseményen sem szerepelt. 2004-ben sérülés miatt nem volt ott a hazai Európa-bajnokságon, míg 2006-ban meglehetősen balga módon egyszerűen nem vitte magával Scolari a vb-re. Svájcban illetve Ausztriában viszont ott lesz a Real Madrid és az Inter által is csábított zseni.
Samir Nasri (Marseille, Franciaország)
Az egész Eb legnagyobb felfedezettje lehet Samir Nasri, akit Franciaországban Zinednie Zidane-hoz hasonlítanak. Az elmúlt szezonban a Marseille-t erősítő, rendkívül technikás játékmester előrehaladott tárgyalásokat folytat az Arsenallal, a labdarúgóért 17 millió eurót fizethetnek az "ágyúsok". Nasri egyébként június 26-án, a második elődöntő napján lesz 21 éves, de az Eb alatt nemcsak születésnapját ünnepelné…
Ivan Rakitic (Schalke, Horvátország)
Összeállításunkban ő a legfiatalabb labdarúgó, hiszen 1988-ban született. A középpálya több posztján is bevethető, tavaly nyáron Svájcból, az FC Baseltől szerződtette őt a Schalke, és azóta 29 Bundesliga találkozón (ezeken 3 gólt lőtt), valamint hét BL-mérkőzésen is szerepelt. Tehetségéről sokat elárul, hogy a hírek szerint a Milan érdeklődését is felkeltette. Slaven Bilic feltehetően csereként számít majd rá a kontinenstornán, de az biztosra vehető, hogy megmutathatja majd képességeit.
Rubén de la Red (Real Madrid, Spanyolország)
Jansen melett ő a másik játékos „csapatunkban”, aki igazi sztárgárdában, méghozzá a Real Madridban játszik. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az előző szezonban a Getafe színeiben szerepelt kölcsönben, és nagy szerepet játszott abban, hogy az UEFA-kupában a negyeddöntőig jutott Michael Laudrup együttese. A 23 éves védekező középpályás az elkövetkezendő tíz évben meghatározó futballistája lehet a spanyol válogatottnak, az Eb-n viszont feltehetően „csak” csereként jut majd szóhoz.
Arda Turan (Galatasaray, Törökoszág)
.
A török labdarúgás legnagyobb ígérete. Csatárként és támadó középpályásként egyaránt megállja a helyét. 1987-ben született, és még húsz éves sem volt, amikor már több mint 10 alkalommal szerepelt a válogatottban. Az Eb-selejtezők során alapemberré vált a nemzeti csapatban, és a kontinenstornán is meghatározó játékos lehet a „félholdas” válogatottban.
CSATÁROK
Klaas Jan Huntelaar (Ajax, Hollandia)
Hollandiában már mindent megnyert, amit lehetett, kétszer gólkirály is volt. Amolyan klasszikus gólzsák: amelyik labdához hozzáér az előbb-utóbb a hálóban köt ki. A holland U 21-es válogatottban 22 meccsen elért 18 találatával máig gólrekordernek számít. A legtöbbet azonban az előző szezonban produkált mérlege mond róla: 34 holland bajnokin 33 gólt szerzett a 24 éves támadó. Pechje, hogy Maro van Basten szövetségi kapitány a Van Nistelrooyjal elképzelt egycsatáros játot favorizálja, így feltehetően nem lesz kezdő az Eb-n.
Karim Benzema (Lyon, Franciaország)
Egy támadóról a góljai beszéljenek: a Lyon 20 éves csatára az elmúlt szezonban 36 bajnokin 20-szor zörgette meg az ellenfelek hálóit, míg a Bajnokok Ligájában hét találkozón négyszer volt eredményes, az Eb-selejtezők során pedig öt meccsen két gólt szerzett. Gólátlaga elég indok arra, hogy helyet követeljen magának a lehetséges felfedezettek csapatában.