Az első igazi nagy rangadó után a kötelezők sorjáztak: miután az oroszok 5–4-re nyertek a csehek ellen, Dánia, az Egyesült Államok és Kanada is győzött.
Érdemes azonban elidőzni még egy kicsit a nagy meccsnél, elvégre az oroszok győzelmének nagy ára volt: keresztszalag-szakadást szenvedett Alekszandr Jeremenko, úgyhogy számára véget ért a vb, ráadásul közvetlenül a világbajnokság előtt Szemjon Varlamov is megsérült, így jelenleg egyetlen egészséges orosz kesztyűs van a keretben, Mihajil Birjukov, úgyhogy Jevgenyij Nabokov, a San Jose játékosa máris szedelőzködhet, amint kipihente a kiesést jelentő négyszeri hosszabbításos vereséget az NHL rájátszásában.
Jobban áll Kanada, ismét gálázott, mi több, Lettország ellen nullára hozta a meccset (7–0), amibe még az utolsó harmad ellazsálása is belefért. Az Alba Volán lett bekkje, Guntis Galvins jó negyedórát volt a jégen, plusz két percet ült a büntetőpadon. Dany Heatley pedig ezúttal nem triplával, csak egy góllal és két assziszttal jelentkezett, amihez két sortársa, Ryan Getzlaf és Rick Nash további öt ponttal járult hozzá, így ez a trió összesen nyolc pontig jutott…
„Kétségtelen, van köztünk összhang, pedig még csak ismerkedünk egymással, és tanulunk” – szerénykedett utóbb Nash.
A harmadik napon Phil Kessel ért el mesterhármast – az Egyesült Államok simán nyert a tavaly a magyarok előtt feljutó Szlovénia ellen. Az amerikaiak sokáig tartották magukat az első mérkőzéshez: akkor minden góljukat emberelőnyből ütötték, most csak az első hármat.
„Sokat gyakoroljuk az emberelőnyös játékot, hiszen temérdek itt a kiállítás. Hetet ütöttünk fórból két meccs alatt, úgyhogy szerintem jól dolgozik ez a sorunk” – mondta erre az egygólos Patrick Kane. A „töltelékmeccs”, az olasz–dán sem hozott nagy izgalmakat (2–6), fantasztikus egyéni produkciót annál inkább.
„Számomra és a csapat számára is nagyon jól sikerült ez a meccs. Összeállt az emberelőnyös játékunk, és a kapusteljesítmény is kiváló volt” – öszszegzett a dán Morten Green, aki három asszisztját egy góllal fejelte meg.