Az utóbbi öt idény közül háromban kérdéses volt az utolsó fordulót megelőzően, hogy melyik csapat nyeri meg az első osztályú magyar bajnokságot, és bár lehetett tippelni a végső győztesre, a papírforma egyetlen esetben sem jött be. A két fennmaradó szezonban a 30. körre nem maradtak kérdőjelek az aranyérmest illetően.
2002–2003. Az utolsó forduló döntött a bajnoki aranyról: a végül bronzérmesként záró, meglehetősen tartalékos DVSC a ferencvárosi játékosok szájából a pályán elhangzó – az idő előrehaladtával könyörgéssé szelídülő – fenyegetések ellenére sem adta be a derekát (0–0), így az Újpesten Juhász Roland fejesgóljával nyerő (0–1) MTK végzett az élen. A kudarcot elviselni képtelen ferencvárosi szurkolók a lefújás után a pályára tódultak, az atrocitásnak a hazai és vendégjátékosok mellett a Loki akkori trénere, Szentes Lázár is szenvedő alanya volt.
2003–2004. Akárcsak egy évvel korábban, ezúttal is csak a 32. forduló után hirdettek győztest. Az utolsó körre elsőként forduló DVSC elbukott az Üllői úton (3–1), ám a Ferencvárosnak az MTK segítségére is szüksége volt a triumfáláshoz: a kék-fehérek a Puskás-stadionban 1–1-re végeztek az Újpesttel, amely győzelme esetén elhappolta volna az aranyat az FTC orra elől.
2004–2005. Úgy lett bajnok május 15én a DVSC, hogy aznap pályára sem lépett – a 28. forduló záró összecsapásán ugyanis, 2–0-s pécsi vereségével, a Loki utolsó riválisa, az FTC is kijelentkezett a versenyből.
2005–2006. A debreceni címvédésnem jöhetett volna létre (egyebek mellett...) a Fehérvár nélkül. Az az évi MK-győztes az utolsó fordulóban a Puskás-stadionban foszlatta szét a finist nyerő pozícióból kezdő Újpest álmait (1–3), így a Pápát 4–1-re verő DVSC kilencmeccses hibátlan hajrát bemutatva másodszor ért révbe elsőként.
2006–2007. Izgalommentes maradt az utolsó két kör: a DVSC a 28. fordulóban a REAC 4–1-es legyőzésével megőrizte nyolcpontos fórját a rá egyedül veszélyes MTK előtt.