Németh Ottó azt sem tudja, hol áll a feje. Kétségtelen, nem könnyű a technikai vezető élete, amikor a keret fele teljesen kicserélődik, egymás után érkeznek az idegenlégiósok, és intézni kell vízumokat, játékengedélyeket, szerződéseket, lakást, kocsit és még ki tudja, mit. Márpedig Zalaegerszegen most ez a helyzet, és az a bizonyos keret még közel sem kész, a napokban is várhatóak igazolások.
Persze ahhoz, hogy sokan jöhessenek, sokaknak kellett menniük. Csóka Zsolt minden bizonnyal alacsonyabb osztályban folytatja, Józsi György Győrbe költözött, a fiatal Ludánszki Istvánt kölcsönadták az IntegrálDAC-nak, Nagy Lajos Fehérvárra tart, a román Ciprian Dianu hazament, akárcsak a dán Rajko Lekics, és elköszöntek a vezetők Darko Ljubojevicstől, Ivica Franciskovicstól és Varga Zoltántól is, az ő sorsuk még bizonytalan. Sebők Józsefnek és Sebők Vilmosnak már korábban távoznia kellett, és nem tagja a keretnek az eddigi csapatkapitány, Kocsárdi Gergely sem.
Nagy Ferenc elnök szerint már régóta megérett az idő az alapos frissítésre, de a télen nem tehették meg, így most kerül rá sor. Mindez meglepő, hiszen a ZTE bronzérmet szerzett, azaz nem szerepelt rosszul, ám az elöljáró azt mondja, az eddigi játékosok életkora és a mentális változás igénye is a váltás mellett szólt. A harmadik hely pedig jól jött, hiszen lejárt a szerződés a névadó szponzorral, és már tavaly tisztán látták, a dobogós helyezés javítaná a hosszabbítás esélyeit – ám szerinte ebben a csapatban több volt, és a szurkolók is többet vártak tőle. Nem az új edző, Szlavko Petrovics küldte el azokat, akiknek menniük kellett, bár a véleménye azért nyomott a latban.
A frissítés alapja pedig az, hogy a két éve még csaknem hatszázmillió forintos hiánnyal küszködő klubot sikerült konszolidálni. Senkinek sem tartozik egyetlen fillérrel sem, tehát bátran tárgyalhat bárkivel, rossz hír nem előzi meg. Igaz, így is akadt eset a bizalmatlanságra: az egyik nevesebb magyar kapussal a vezetőség már mindenben megegyezett, négyéves szerződést írtak volna alá, de a futballista azt kérte, hogy a négy esztendőre járó pénzét, a teljes összeget most tegyék ügyvédi letétbe, és majd onnan veszi fel havi részletekben – erre viszont Nagy Ferenc nemet mondott.
A négyszázmillió forintot kitevő költségvetés tudatában az elnök és segítői elsősorban külföldön néztek szét, és az érkező légiósok zömével már a tavaszszal megegyeztek, vagy elkezdték a tárgyalásokat. Kerestek egy magas, rutinos kapust. Jelenleg a hétszeres cseh válogatott Martin Vojnak és a bolgár Rusziu Petrov pályázik erre a posztra, előbbi a görög első, utóbbi a német másodosztályban védett az utóbbi években. A legnagyobb fogásnak a szerb Ivan Ludics ígérkezik, a jobbhátvéd négy évet húzott le a portugál Benficában. Három évre aláírt a szlovákiai Polgár Péter a Slovan Bratislavától, a szlovén Matej Mijatovic a Kickers Offenbachtól és a horvát Lovre Vulin, aki korábban a Carl Zeiss Jena, illetve a Standard Liege játékosa volt, de a ZTE tagja lesz a 24 éves francia csatár, Mahmadou Diawara is. Szinte biztosan érkezik még egy 21 éves gaboni csatár, egy szerb támadó középpályás és egy bal oldali védő is.
A tömeges csere célja az, hogy a ZTE erős csapattá váljon. Nyilvánvaló, hogy a sok új emberből csak idővel kovácsolódhat valóban ütőképes együttes, de senki sem mondja, hogy az eredmény másodlagos. Ahogy Nagy Ferenc fogalmaz: támadó szellemű futballt kell játszania a ZTE-nek, az aranyérem és a nemzetközi kupaszereplés nem az első lépés kizárólagos célja, de abban mindenki biztos lehet, hogy a csapat nem vaktöltényekkel indul a csatába.