Komáromi Lajos klubelnök az utóbbi hetekben megélt néhány csodálatos pillanatot (ilyen volt a másodosztályú bajnokavatás), s akadt néhány nehéz napja, hiszen hiába a siker, a pénz kevésnek tűnt a Budapest Bank Férfiliga-szerepléshez (az NB I-es küzdelmek már az előző évadban is ezen a néven zajlottak). Aztán bejelentkezett nála a kézilabdázók delegációja...
„Csodálatos érzés volt, amikor a játékosok és Basky Péter edző találkozót kértek tőlem, s közölték, fizetés nélkül is vállalják a felkészülést, így a csapat a legmagasabb osztályban kezdheti meg a következő szezont – mondta Komáromi Lajos. – Eddig is munka mellett kézilabdáztak, s ez a jövőben sem változik.”
A tatai és tatabányai játékosokra épülő gárda egyben marad, csak Konkoly Tamás szerződik az élvonalban szintén újonc Balatonfüredhez. A Tatai Honvéd AC hazai mérkőzéseit a Tatabányai Városi Sportcsarnokban játssza mindaddig, amíg kiemelt beruházás keretében el nem készül az új kézilabdacsarnok a tatai edzőtáborban. Mivel a két nyolccsapatos csoportra osztott első osztályban külön csoportba került a Tatabánya és a Tata, a megyeszékhely kézilabda-rajongói minden héten láthatnak – régi nevén – NB I-es meccset, s a tataiaknak sem kell sokat utazniuk, hogy saját kedvenceiket buzdítsák.
Az együttes éremosztó bankettjén Michl József, Tata polgármestere bejelentette, hogy a város 12 millió forinttal támogatja az első osztály újoncát. A csapat felhasználható kerete azonban ezzel együtt is csak az első osztályban minimumnak számító összeg fele, azaz 25–30 millió forint lesz. Ennyiből lehet finanszírozni a felkészülés és a mérkőzések kiadásait (pályabérleti díj, játékvezetői díjak, utazási költségek), ám nem jut a fizetésekre. Mert ha az első osztályban roppant alacsonynak számító bérrel, azaz járulékokkal együtt kézilabdázónként 200 ezer forinttal s 12 játékossal számolunk, akkor is csaknem 2.5 millió forint lenne a havi bérköltség. Erre jelen pillanatban nincs pénz Tatán, ám az együttes enélkül is elvállalta az NB I-es szereplést.