Kilenc hónap leforgása alatt ötödik küldöttgyűlését tartotta az MKOSZ – hatodik dobása már nem volt a sportág honi társadalmának, mert az esetleges sikertelen elnökválasztás után jött volna a viccbeli csősz, vagyis az ügyészség, és szétzavarta volna az egész bagázst.
Meglehet, ez a rettenetes perspektíva intette önmérsékletre a két, egymással háborúzó párt embereit, de tény: a várakozásokra rácáfolva meglepően nyugodt, személyeskedésektől mentes, már-már – jó, jó, ez azért túlzás – kulturált légkörben zajlott a tengerikígyó hosszúságúra, hétórásra nyúlt küldöttgyűlés.
Mindenesetre negyvenperces késéssel indult az esemény, s a levezető elnök, Balsay István expozéja után – „Nagyon bízom benne, hogy tartózkodunk egymás sárdobálásától (sic!)” – órákon át folyt a huzavona arról, kik alkossák a mandátumvizsgáló bizottságot, kik legyenek a küldöttek. Ezen a ponton Berényi János, az egyik elnökjelölt – lévén vérbeli gentleman – felállt, és bejelentette, hogy szerinte gyanús körülmények között vonta meg a BEAC a szavazati jogot két képviselőjétől, Németh Lászlótól, a bejegyzett elnöktől és Pálinkás Józseftől. Ő ezt nem tűrheti, s felajánlja egyik biztos szavazója voksát a rivális jelöltnek. Németh mármár meghatottan köszönte meg a valóban nemes gesztust, amelyet azonban nem fogadhatott el. Elvégre jog is van a világon.
Végül 111 küldöttet regisztráltak, más kérdés, hogy egyetlen voksolásnál sem jött ki ez a szám…
Először sikerült elfogadni a kulcsfontosságú alapszabálymódosítást: a 25. paragrafus 3. bekezdésének b) pontját törölték, vagyis azt, amely az elnökválasztásnál kétharmados többséget kívánt meg. Ettől kezdve, ha nem is peregtek, de tempósan haladtak az események. A két jelölt ismertette programját, senki sem akadt fenn azon az apróságon, hogy például a Fidesz-szóvivő Szijjártó Péter vagy a belgrádi testnevelési egyetem tanára, Hajnal László mindkét pályázó stáblistáján szerepel. Mindenki felkapta a fejét, amikor Berényi – korábbi GYSEV- és MÁV-vezér, éveken át a soproni női kosárcsapat elnöke, a teniszszövetség jelenlegi első embere – közölte: ő is pénzügyi átvilágítással kezdi tevékenységét, ha megválasztják, s ha szabálytalanságokat, netán bűncselekményt derít fel a vizsgálat, az elkövetők ne számítsanak semmi jóra.
Nos, Berényit megválasztották, méghozzá meggyőző, 67:36-os szavazataránnyal. Németh úriemberhez méltóan sok sikert kívánt, majd – immár szűk körben – közölte, ő most visszaküldi az ügyészségre magyar útlevelét, és inkább Angliában képzeli el jövőjét. Berényi szakmai alelnöke Sterbenz Tamás, a korábbi női kapitány lett, bár ő a hírek szerint valószínűleg főtitkárként folytatja, az általános alelnöki posztot Szetey Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára, a gazdaságit Nyerges Zsolt kapta.