Az elmúlt héten jelentős változások történtek az FC Fehérvár szakmai stábjában: a korábbi pályaedző, Németh Zoltán és a kapustréner, Ulbert Tibor Sopronba távozott, míg helyükre két legendás székesfehérvári labdarúgó, Disztl László és Disztl Péter érkezett.
M. Németh Péter
Disztl László (balra) és Disztl Péter nem sokat gondolkodott azon, elvállalja-e az új feladatot
M. Németh Péter
Disztl László (balra) és Disztl Péter nem sokat gondolkodott azon, elvállalja-e az új feladatot
Amikor a 2006–2007-es bajnoki esztendőt bronzérmesként, valamint Magyar Kupa-győztesként fejezte be az FC Fehérvár, kevesen gondoltak arra, hogy eseménydús, viszontagságos őszi idény vár a labdarúgókra. A többségi tulajdonos Clavis Consulting Kft. már nem ad pénzt, a Magyar Kupa-kiesést követően a vezetőedző, Csertői Aurél szerződést bontott, ráadásul az is megesett, hogy a pénzükre hiába váró futballisták az egyik tréningre egyszerűen nem vetkőztek le...
A felkészülés kezdete előtt az is kiderült, hogy a másodedző Németh Zoltán és a kapusokat felkészítő Ulbert Tibor is távozik Székesfehérvárról, így a Marijan Vlak, Hrvoje Braovic edzőpáros mellé kellett egy pálya- és egy kapusedző is. Gál László ügyvezető választása végül két olyan szakemberre esett, akinek a neve fogalom a városban. Disztl Péter és öccse, Disztl László ugyanis a Videotonban lett ismert, elismert játékos, és nem túlzás, mindketten rendkívül sokat tettek azért, hogy a nyolcvanas évek közepétől a székesfehérvári futballt Európa térképén is jegyezzék. „Amikor biztossá vált, hogy Németh Zoltán és Ulbert Tibor követi Csertői Aurélt Sopronba, akkor Gál László azt mondta: szeretné, ha a jövőben Marijan Vlak munkáját segíteném – mondta a kinevezéséről a 45 éves Disztl László, aki annak idején középhátvédként szerepelt a legendás Vidiben. – A válaszon nem kellett gondolkodnom, hiszen bárhol szívesen dolgozom, ha szükség van a munkámra. Sokat köszönhetek ennek a klubnak, rengeteget kaptam a csapattól, de bízom benne, hogy én is legalább annyit adtam. A megállapodásunk egyelőre a tavaszra szól, reményeim szerint egy jól sikerült felkészülést követően a csapatnak sikerül előrelépnie. Jól ismerem a székesfehérvári labdarúgás utánpótlását, így nyugodtan mondhatom: vannak tehetségeink, így az is célunk, hogy minél több helyi fiatal kerüljön be a keretbe.”
Disztl László egyébként azt vallja, nem az a fontos, hogy milyen beosztásban dolgozik. Marijan Vlakkal eddig is napi kapcsolatban volt, hiszen utánpótlás-szakágvezetőként, a tartalékgárda edzőjeként rendszeresen egyeztetett a horvát szakemberrel.
Ami pedig a bátyját, Pétert illeti: a korábbi tizenegyesölő kapus az elmúlt bajnoki évben a Vasasnál dolgozott, majd egy barátja, Kovács Tamás meghívására ősszel három hónapon keresztül a New Jersey kapusait oktatta.
„Amikor visszatértem Amerikából, a korábbi miniszterelnök, Orbán Viktor hívott a felcsúti akadémiára kapusedzőnek – mondta Disztl Péter. – Nem hittem, hogy még kétezer-hatban munkát vállalok, azonban ennek a hívásnak nem tudtam nemet mondani. Aztán jött a székesfehérvári felkérés, és mivel a felcsúti kollégium vezetője, Hegedűs Béla is hozzájárult a munkavállalásomhoz, örömmel mondtam igent. Nem tudom elmondani, mit éreztem, amikor újra beléptem a stadionba, és nehéz megfogalmazni azt is, mi járt a fejemben akkor, amikor a beszélgetésünket követően eljöttem. Azt gondolom, hazatértem, ismét ahhoz a csapathoz tartozom, amely a legtöbbet jelenti nekem.”