Priskin Tamás álma kilencvenhét percig tartott: a Watford támadója életében először játszhatott volna végig bajnokit a Premier League-ben, ám a Fulham elleni hétfői meccsen, a 97. percben kiállították. A csatár mindenesetre úgy érzi, teljesítményével bejátszotta magát a csapatba.
Getty Images
Priskin Tamástól (balra) kemény futballt várnak a szurkolók
Getty Images
Priskin Tamástól (balra) kemény futballt várnak a szurkolók
– Hétfőn egy perc hiányzott ahhoz, hogy végigjátssza élete első angol bajnokiját. Nagyon csalódott? – Cseppet sem vagyok az. Óriási élmény, hogy az edző a Wigan elleni, félbeszakadt meccs után a Fulham ellen is a kezdőbe nevezett, és úgy érzem, nem is ment rosszul a játék – vélekedett Priskin Tamás.
– Az egyik internetes portál négyesre értékelte a játékát. Ezzel az osztályzattal nem a jó teljesítményeket szokták „díjazni”… – A négyes érdemjegyet a piros lap miatt kaphattam, ebben nincs semmi furcsa.
– Az viszont már felettébb szokatlan, hogy valaki a hoszszabbítás hetedik percében fölösleges szabálytalansággal kiállíttatja magát. – Az első sárga lapot teljesen jogosan osztotta ki nekem a bíró, a másodiknál azonban nem volt egyértelmű a szituáció. Való igaz, hogy megrántottam az ellenfél mezét, ám ezt ritkán büntetik ennyire súlyosan.
– Ha már a büntetésnél járunk: edzője lehordta a meccs után? – Épp ellenkezőleg. A lefújást követően Aidy Boothroyd és a csapattársak is megdicsértek, gratuláltak a játékomhoz. Itt amúgy sem csinálnak nagy ügyet a kiállításból, ráadásul, mivel nem szándékos hibák – reklamálás, labdaelrúgás – miatt küldött le a bíró, tényleg szó nélkül hagyták a dolgot.
Szavazás
– Azért a fegyelmi testület, gondolom, már nem volt enynyire elnéző… – Egy találkozóra tiltottak el, és mivel ebben a tekintetben a kupa- és a bajnoki meccseket is egy kalap alá veszik, csak a szombati, Stockport elleni FA-kupa-összecsapást kell kihagynom. Január tizenharmadikán, amikor a bajnokságban a Liverpoolt fogadjuk, már ismét játszhatok.
– Kérdés, hány percet. Kilencvenhét elég lenne? – Ritkán fordul elő, hogy anynyit hosszabbítanak, mint a Fulham ellen, így a kilencvenhéttel kiegyeznék. De ez az edző dolga, én nem is szeretnék ezzel foglalkozni. Mindazonáltal úgy érzem, a dicsérő kritikák után helyem lesz a kezdőben.
– A hírek szerint az angol utánpótlás-válogatott Ashley Youngot, egyik watfordi riválisát három élvonalbeli csapat is bombázza ajánlataival. Tegye a szívére a kezét: ugye, nem bánná, ha vinnék? – Nehéz ezen a lehetőségen spekulálni, de valóban tény, ha Young távozna, nagyobb esélyem lenne a csapatba kerülésre. De nem akarok én senkit sem elküldeni, remekül érzem magam a jelenlegi keret tagjaival, hamar befogadtak, és most már nyelvi gondjaim is ritkán adódnak.
– Hallom, most is éppen a társak zajonganak körülötte. – Igen, éppen buszon utazunk a helyi kórház felé, ahol beteg gyerekeknek osztunk majd ajándékokat. Gyakran szervez a klub ehhez hasonló közös programot, legutóbb például bowlingozni voltunk, de sokszor megyünk szurkolói találkozókra is, ahol autogramot osztogatunk.
– És ahol az emberek hosszú sorokban kígyóznak egy Priskin-aláírásért… – Ez így azért túlzás, de sokan jönnek hozzám is, főleg a gyerekek. Eleinte furcsa volt az érdeklődés, de most már tudom: a népszerűséghez hamar hozzá lehet szokni.