A válogatott 2006-s eredményei
A válogatott 2005-s eredmények
Az Eb-selejtezők programja, a csoport állása
A magyar válogatott mérkőzései 2004-ben
A magyar válogatott összes mérkőzése
Futball-lexikon
A Puskás Ferenc Stadionból indult, hogy szombat este oda térjen vissza a magyar labdarúgó-válogatott. Bozsik Péter együttese a fővárosi találkozást követően Tatára buszozott, s a hét végi, Törökország elleni Európa-bajnoki selejtezőig hátralevő napokat az edzőtáborban tölti.

A zakó csak álca: Kabát Péter (jobbra) két góllal és gyôzelemmel indult Bozsik Péter oldalán az edzôtáborba

A zakó csak álca: Kabát Péter (jobbra) két góllal és gyôzelemmel indult Bozsik Péter oldalán az edzôtáborba
„Jól kezdtünk, de sajnos sok helyzetet kihagytunk, ami aztán megbosszulta magát. A félidőben sikerült rendet rakni a fejekben, szerencsére a lehető legjobb lélektani pillanatban, a második játékrész elején szépítettünk, és ekkor a játékosok már elhitték, hogy győzhetünk. Nehéz mérkőzés volt, ám megérdemelten nyertünk” – nyilatkozott boldogan Magyarország szövetségi kapitánya.
Mielőtt bárki azt hinné, hogy egy újabb magyar futballmesét találtunk ki, szögezzük le: a történet az első szótól az utolsóig igaz, ráadásul nem is kell visszalapozni a krónikáskönyvekben ahhoz, hogy felidézzük. A bökkenő csupán az, hogy nem Bozsik Péter, hanem Markó Edina csapata verte vissza sikeresen a törökök rohamait. Mégpedig a múlt héten Antalyában zajló női U19-es Eb-selejtező minitorna záró napján könyvelhettük el az elismerésre méltó, s ami ennél is fontosabb, továbbjutást érő diadalt.
„Idegenben” bizonyára nem zúgott fel a „Szép volt, lányok!” (habár Markó edzőnő biztosan megdicsérte Várkonyi Orsolyáékat), szombat este viszont jó lenne hallani a rigmus „fiús” változatát. A hétfő délután a Puskás-stadionban gyülekező – férfiakból álló – válogatott tagjai mindenesetre bizakodva ráztak kezet egymással: a hétvége sokuknak jól sikerült. A zakójától gyorsan megszabaduló Kabát Péter például azzal büszkélkedhetett, hogy csapata, a Superfund (ismertebb nevén: Pasching) 4–2-re verte meg az Altachot. Ráadásul úgy, hogy a négyből kettőt a magyar légiós lőtt. „Jól ment” – fűzte hozzá mosolyogva, de ezt nem is kellett volna mondania. Azt is tudta mindenki, hogy Huszti Szabolcs egy gólig jutott, de az az egy is pontot ért: a Hannover a Dortmund vendégeként ért el értékes, 2–2-es döntetlent.
Az NSO ajánlja:
„Ellenfelünk kettő egyre vezetett, amikor cserére jelentkeztem, ám mire beálltam, már három egy volt oda. Mint a régi szép időkben, csatárt játszottam, ám el kell ismernem, egy csúsztatáson kívül sokat nem tudtam hozzátenni a játékhoz” – újságolta a nemrég még talpsérüléssel bajlódó védő. A végén még rosszabbra fordult a helyzet: az utolsó percben kapott még egy gólt az Anderlecht, de ez nyilván a hátvédek hibája volt…
A befejezés előtti percekben esett gól az Erciyesspor–Besiktas találkozón is, azonban ennek örülhetünk: a Tóth Balázst foglalkoztató Erciyesspor így mentette 1–1-re az összecsapást. Aztán – a beszámolók szerint – a házigazdák egyik legjobban teljesítő játékosa vasárnap este felült a Magyarországra tartó gépre, majd Ferihegyről haza, vagyis Székesfehérvárra sietett, volt egy órája, hogy megölelje édesanyját, összepakolja egy heti holmiját, és már indult is vissza Pestre. A fél háromra meghirdetett randevúra oda is ért, hogy lihegve közölje: minden rendben, csak kicsit fáradt…
Nem sokkal később Bozsik Péter kiállt az újságírók elé, és közölte: olyannyira jó a szombati vetélytárs, hogy nincs gyenge pontja. Ellenben egy selejtezőből van három pontja, csakúgy, mint az idáig kétszer pályára lépő magyar válogatottnak. Akárhogy is nézzük: hatpontos meccs lesz a szombati. ---- 3 ---- &
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







