„Álruhába bújtatott csapatunk – eddig példátlan módon – egy évre beépült a labdarúgás zavaros világába, hogy leleplezze azt a hihetetlen mélységű tisztességtelenséget, azt a botrányos szabályszegés-sorozatot és azt a kirívó korrupciót, amely az angolok legnépszerűbb és legtöbb pénzt megmozgató sportágát jellemzi” – hangzik annak a tényfeltáró riportnak a beharangozója, amelyet a BBC One – kizárólag Nagy-Britanniában fogható – angol tévécsatorna kedd este sugárzott a Panorama című magazinműsorában.
A Bolton trénere, Sam Allardyce aggódik, az egész család érintett
A Bolton trénere, Sam Allardyce aggódik, az egész család érintett
A brit média az elmúlt napokban egyre nagyobb várakozással tekintett az „angol labdarúgást szétromboló” anyagra, amelyet a közszolgálati médiatársaság munkatársai készítettek az elmúlt fél év során. A magukat külföldi üzletembereknek kiadó riporterek menedzsereket és jó nevű játékosügynököket környékeztek meg különféle ajánlatokkal, hogy így szedjenek ki belőlük információkat a piszkos átigazolási ügyekkel kapcsolatban. A felvételekből világosan kiderül, hogy a menedzsereknek felajánlott vagy általuk igényelt csúszópénz korántsem ismeretlen jelenség az angliai játékosvásárlásoknál.
Az adásban szereplő Harry Redknapp Portsmouth-szakvezető korábban elmondta, nem hagyta el száját semmi olyan, ami rá nézve terhelő lehet, így nyugodtan várja a kedd esti adást. A Boltont irányító Sam Allardyce azonban nem tagadta: családja aggódik a BBC műsora miatt. Korábban ugyanis egyes angol források megszellőztették, hogy az edzőt és fiát, Craig Allerdyce-t is megtalálták az álruhában nyomozó riporterek. „Nyugtalanok vagyunk, de a műsorban való érintettségem és a jogi következmények miatt most nem akarok többet mondani – árulta el félelmeit a menedzser. – Csak akkor tudok reagálni az ügyre, ha láttam a programot, és kiderül, mi van benne.”
Időközben innen is, onnan is előbukkantak olyan menedzserek, akik meséltek saját tapasztalataikról a témában. Jimmy Calderwood, az Aberdeen mestere például így nyilatkozott: „A csúszópénz része a labdarúgásunknak, ezt onnan tudom, hogy nekem is ajánlottak a nyáron. Egy görög ügynök telefonált, hogy volna egy játékosa, majd később újra hívott azzal, hogy az üzlet nyélbe ütése esetén megfelelő ellátásban részesülnék. Talán fölösleges is mondani, nemmel válaszoltam.” Hogy mely szakemberek azok, akik hasonló esetben igennel feleltek, szerda reggeli cikkünkből kiderül.