AFP
A nagy kérdés: Olaszország vagy Franciaország?
AFP
A nagy kérdés: Olaszország vagy Franciaország?
„Fontos tényező lesz a szervezettség, a technikai tudás és a nagyszerű játékosok teljesítménye. De a legfontosabb, ki lesz éhesebb a sikerre. A franciák többsége már nyert világbajnokságot és Európa-bajnokságot, míg az olasz futballisták mostani generációja csak közel került ezekhez a címekhez” – mondta Lippi.
Hozzátette: nagy esélyt kapott csapata, s ezt ki kell használnia.
„Nem osztom azokat a véleményeket, amelyek szerint csak ki kellene élvezniük a világbajnoki döntőt pillanatait, s nem az eredmény a legfontosabb. Ellenkezem, ez nem jó hozzáállás. Hányszor adódik ilyen lehetőség az ember életében, hogy megnyerheti a világbajnoki döntőt? Természetesen nem elégedtünk meg a fináléba kerüléssel, meg is akarjuk nyerni a mérkőzést. Egyértelmű, csalódottak lennénk a vereséggel” – jelentette ki az olaszok sikerkapitánya.
Lippi: Valószínűleg Zidane a legjobb játékosuk az elmúlt húsz évben, rá nagyon figyelnünk kell a döntőben
ZIDANE CSATLAKOZHAT A NAGY TRIÓHOZ
Zinedine Zidane lehet a negyedik olyan játékos a világbajnokságok történetében, aki két világbajnoki döntőben is gólt szerez. Emlékeztetőül: a döntő után visszavonuló Zidane az 1998-as fináléban, a brazilik ellen két gólt fejelt.
A múltban csak a brazil Pelé (1958, 1970), a szintén brazil Vavá (1958, 62) és a német Paul Breitner (1974, 1982) sikerült tudott két fináléban is eredményes lenni.
Lippi szerint a két csapat tudásszintje szinte azonos, így a már említett sikeréhség mellett az egyéniségek szerepe ais döntő lehet.
„A franciák ismét megtalálták a legjobb Zidane-t, aki folyamatosan javult a tornán a csapat játékával együtt. Portugália legyőzése is bizonyította, ellenfelünk csúcsformába lendült. Valószínűleg Zidane a legjobb játékosuk az elmúlt húsz évben, rá nagyon figyelnünk kell a döntőben” – zárta mondandóját Marcello Lippi.
Az eddigi 17 labdarúgó-világbajnokság döntőjében összesen 67 gól született, az átlag mérkőzésenként: 3,94.
Az első félidőben 27, míg a szünet után 35 alkalommal vették be az ellenfelek kapuját a finálékban érdekelt játékosok. Hosszabbításra négyszer került sor, s ezek során öt gól született.
Az 1994-es Egyesült Államokban rendezett döntő (Brazília-Olaszország 0-0, 11-esekkel nyert a latin-amerikai együttes) volt az egyetlen, amely gólnélküli döntetlennel ért véget.
A legtöbb találat, összesen hét, az 1958-as stockholmi brazil-svéd összecsapáson esett, amikor a vendégek 5-2-re győztek.
A franciák 1998-ban, míg az olaszok 1934-ben, 1938-ban és 1982-ben emelhették magasba a világbajnoki trófeát.
A VB DÖNTŐ FONTOSABB SZÁMAI: 100 | Századszor lép pályára az olasz válogatottban Fabio Cannavaro |
32 | A két együttes eddig összesen ennyiszer mérte össze a tudását. A mérleg: 17 olasz győzelem, nyolc döntetlen, hét francia győzelem |
12 | Az utóbbi négy alkalommal mindig 12 év telt el két olasz döntőbe jutás között (1970, 1982, 1994, 2006) |