Az NSO ajánlja:
Az NSO ajánlja:
A mérkőzés első húsz percét jobb, ha átugorjuk, mert addig szinte semmi sem történt a pályán. Aztán váratlanul (de jogosan) büntetőt kaptak a horvátok, amikor az addig teljesen észrevétlen Dado Prsót buktatták a tizenhatoson belül. Darijo Srna azonban tőle szokatlan módon elhibázta a tizenegyest. Az unalmas meccsnek talán jót tett volna, ha néhány perccel később Niko Kranjcar lövése után a kapufa helyett a hálóba kerül a labda, de mivel ezt a lehetőséget sem használták ki, maradt a 0–0. Tegyük hozzá, a második félidőben a japánok is rontottak egy esetben, nevezetesen Janagiszava Acusi, amikor talán a világbajnokság egyik legnagyobb helyzetét hagyta ki.
Két meccs után tehát mindkét válogatott egy vereséggel, illetve döntetlennel áll a csoportban. A nagyobb csalódást mégiscsak a horvát csapat keltette eddig ezen a vb-n. Igaz ugyan, hogy a brazilok ellen remekül futballoztak, ám a Japán ellen mutatott teljesítmény minden volt, csak jó nem.
Nem véletlen, hogy Horvátországban most arra keresik a választ: mi lehetett a gyors formahanyatlás oka? Tény, hogy Zlatko Kranjcar szövetségi kapitány már a torna előtt felhívta a közvélemény figyelmét arra, a jelenlegi horvát gárdát nem lehet összehasonlítani az 1998-ban bronzérmes csapattal. Az is vitathatatlan azonban, hogy Dado Prso, Ivan Klasnic vagy éppen a kapitány fia, a Zvonimir Boban és Robert Prosinecki utódjának kikiáltott Niko Kranjcar eddig mélyen tudása alatt teljesít.
Japánban érthető módon csalódásként élték meg a döntetlent, hiszen kis szerencsével akár három pontot is szerezhettek volna. Így viszont a továbbjutás érdekében a Zico vezette válogatottnak mindenképpen le kell győznie Brazíliát, és még akkor sem lenne garantált a csoportkör túlélése. Zico, az ázsiaiak brazil szövetségi kapitánya már elismerte, hogy e pillanatban ők vannak a legroszszabb helyzetben a csoportban, ami magyarra lefordítva azt is jelentheti: Japánnak ennyi volt a világbajnokság 2006-ban – szajonara, Németország!