Zalaegerszegen befejeződhetnek a találgatások, ma 14 órakor ugyanis a ZTE vezetősége bejelenti, ki veszi át Dajka László helyét az élvonalban szereplő csapat kispadján. Minden valószínűség szerint Szentes Lázárra esik a választás, igaz, a városban még sokan emlegetik Gálhidi György és Pintér Attila nevét is.
Németh Ferenc
Szentes Lázárnak edzôként még nem sikerült igazán átütô sikert elérnie, ha minden igaz, most Zalaegerszegen próbálkozhat
Németh Ferenc
Szentes Lázárnak edzôként még nem sikerült igazán átütô sikert elérnie, ha minden igaz, most Zalaegerszegen próbálkozhat
Szentes Lázár mellett szól a zalaegerszegi kötődés… A korábbi nagyszerű labdarúgó 1976-ban Szekszárdról került a ZTE-hez, és mert sorra rúgta a gólokat, hamar belopta magát a szurkolók szívébe. Vélhetően edzőként – ha rá esik a választás, amire információnk szerint nagy esély van – jóval nehezebb dolga lesz, hiszen morálisan és fizikálisan meggyengült, a korábbi bajnokcsapatra már csak nevében emlékeztető együttest vehet át. Szentes Lázár az egyik legfelkészültebb szakembere a honi mezőnynek: szakedzői diplomája van, Ausztriában pedig elvégezte az A-licences edzői tanfolyamot, s hogy hiba ne legyen, megszerezte a pro-licencről szóló oklevelet is. Nem mellékes, hogy anyanyelvén kívül felső fokon beszél portugálul, angolul és németül. Labdarúgóként sikeresnek mondhatja magát, hiszen a Rába ETO-val kétszer nyert bajnokságot, válogatott lett, és tagja volt az 1982-es spanyolországi világbajnokságon részt vevő együttesnek, ám edzőként – felkészültsége és tapasztalata ellenére – sem büszkélkedhet kiemelkedő eredményekkel. Ellenségei, irigyei szerint valami plusz hiányzik belőle, az, ami az igazi győzőkre jellemző.
Nos, tény, Szentes Lázár a Debrecen mestereként kétszer állt közel a bajnoki cím megszerzéséhez, ám mindkét alkalommal csupán a bronzérem jutott a csapatának. S bár három a magyar igazság, az edző számára nem adatott meg Debrecenben, hogy befejezze a munkát (2004. október közepén közös megegyezéssel bontott szerződést a DVSC-vel) – távozása után az élen végzett a Debrecen, ám az aranyérmet már az utód, Supka Attila nyakába akasztották.
Egyébiránt Szentes Lázár edzői karrierjét 1982 tavaszán a Rába ETO kispadján kezdte el, majd öt éven át egy osztrák kiscsapat, az ASV Zurndorf következett, aztán Tiszaújváros, majd az Eger, aztán a Haladás alkalmazásában állt, mígnem 2002 júliusában elkötelezte magát a Debrecennek, és több mint két évig dolgozott a Lokinál. Hat hónap pihenés után fogadta el a Lombard Pápa Termál FC ajánlatát, ahonnan ez év november 5-én a Vasas elleni, 2–1-es Magyar Kupa-vereség után közös megegyezéssel távozott. Szentes Lázár kemény, konok edző, amolyan magának való ember. Jól bánik a szavakkal, ám kerüli a közszereplést, a szerénység, a megszállottság jellemzi a munkáját. Pápáról erkölcsi és szakmai okokra hivatkozva távozott, s e tekintetben – ha csak arra gondolunk, hogy elődje, Dajka László fegyelmezési céllal küldött játékost a ligacsapatba – egészen bizonyos, hogy Zalaegerszegen sem lesz sokkal jobb a közeg.
Szavazás
---- Meglehet, az olvasókat is érdekli, hogy az edzőt kereső klubok miként jutnak el kiszemeltjükkel a szerződés megkötéséig. Noha egyelőre szünetel a bajnokság, ideális esetben még egy hét sem kell ahhoz, hogy a felek egymás tenyerébe csapjanak. Lássuk, mi történik a kulisszák mögött azt követően, hogy távozik a kispadról az előző szakember!
1. nap – ötletbörze Az előző vezetőedző távozása után – legkésőbb másnap – összeül a klub vezetősége, hiszen a csapat nem maradhat edző nélkül… Ezen a beszélgetésen a tulajdonos(ok), az elnök és az ügyvezető vesz rész, és természetesen mindannyian javaslatot tesznek az új vezetőedző személyére. Ha több név vetődik fel, akkor a vezetők úgynevezett erősorrendet állítanak fel a kiszemeltek között.
2. nap – személyes találkozó A klubvezetők telefonon felveszik a kapcsolatot a kiszemelttel. Ha a szakember nem zárkózik el a tárgyalások elől (a ZTE-nél maradva: van olyan magyar szakember, aki háromszor is visszautasította a kék-fehérek megkeresését – sajnos nevet nem árultak el a klubnál…), akkor a felek személyes találkozót beszélnek meg, általában semleges helyen, kávézással, ebéddel egybekötve.
3. nap – kötélhúzás Az igazán profi edző még akkor sem mond azonnal igent, ha történetesen tetszik a klub ajánlata. A profi ragaszkodik ahhoz, hogy többször is találkozzék a vezetőkkel, s megesik, hogy csak a második, netán a harmadik beszélgetéskor kerül szóba a pénz. Ha valamiért megakadna a tárgyalás, a korábban felállított erősorrend alapján a következő kiszemelttel veszik fel a kapcsolatot a vezetők – és minden kezdődik elölről.
4. nap – szóbeli megállapodás Ha rendben halad a tárgyalás – általában két-három egyeztetés után már pontosan körvonalazható, ki, mit akar –, akkor a felek szóban megállapodnak a szerződés részleteiről (időtartam, szakmai célok, pénz, egyéb juttatások, szálláslehetőség…). Ez is személyesen történik, majd az egyeztetés végén a klub vállalja, hogy elkészíti a szerződés tervezetét.
5. nap – utolsó simítások A klub faxon, e-mailen vagy személyesen eljuttatja jelöltjének a szerződés tervezetét. A jelölt – ha akarja – megmutatja az ügyvédjének. Ha kifogás akad a tervezettel kapcsolatban – persze csak ha jogos –, még aznap javítják a dokumentumban. Az etikett megkívánja, hogy a vezetők legkésőbb ekkor értesítsék az esetleges többi kiszemeltet, hogy nem rájuk esett a választásuk.
6. nap – megállapodás A szerződéskötés napja, a helyszín szinte minden esetben a klub székháza. A tulajdonos (vagy elnök) irodájában a legfelsőbb vezetőn kívül az ügyvezető, a klub jogi képviselője, valamint az edző és az ügyvédje van jelen, és ahol igazán adnak a formaságokra, ott ebéddel kínálják meg a vendégeket. Miután a felek aláírják a szerződést, a klub és az új vezetőedző hivatalosan is bejelenti a szerződéskötést. ---- Vasas SC: Pintér Attila az első számú edzőjelölt
Angyalföldön még folynak a tárgyalások a jelöltekkel, s immár az sem titok, hogy az első számú kiszemelt Pintér Attila, aki a Ferencváros mestereként bajnokságot és Magyar Kupát nyert, legutóbb pedig Sopronban edzősködött. Hírlik, hogy Pintér Attila mellett a vezetőség még Simon Antallal, Bicskei Bertalannal és Tornyi Barnabással is tárgyal, ám úgy tudjuk, a hét elejére szűkülhet a kör, s annyi bizonyos, a vezetőség mielőbb szeretné megtalálni a posztjától megváló Egervári Sándor utódját.
Lombard Pápa Termál FC: újra tárgyalnak gálhidi györggyel
Pápán sürget az idő, éppen ezért a vezetőség nem pihen, s Bíró Péter tulajdonos irányításával majd mindennap megbeszélést folytat a szóba jöhető edzőkkel. Információnk szerint a klub újra felvette a kapcsolatot Gálhidi Györggyel, így könynyen lehet, hogy a legutóbb Diósgyőrben dolgozó szakember ül majd a tabella utolsó helyén szerénykedő együttes kispadjára.