A Nemzeti Sporthivatal összefogásra buzdítja a magyar sport valamennyi szereplőjét, hogy végleg lezáruljon az athéni olimpiától datálható szomorú história. A felhívásról Ábrahám Attila, az NSH elnöke adott tájékoztatást a Sportok Házában.
"Tisztán akarunk látni!" – olvashattuk a Sportok Házában kifeszített transzparens tetején, az alján pedig az "Együtt a doppingmentes magyar sportért" felirat volt látható. Ábrahám Attila, az NSH elnöke tette közzé a felhívást, amelyet az aulában megrendezett összejövetelen népszerűsített, és amelyet más sportvezetők, valamint neves sportolók tettek még hangsúlyosabbá jelenlétükkel. Ábrahám Attila úgy fogalmazott, hogy az athéni doppingesetek miatt folt esett a magyar sport becsületén, éppen ezért össze kell fogni, hogy a magyar sport megtisztulva lépjen ki a színpadra. Az NSH minden követ megmozgat, s mivel a civil szféra – Ábrahám véleménye szerint – nem tudott megbirkózni a doppingüggyel, ő állami vezetőként "finom eszközzel beavatkozik". Egyúttal megfricskázta a MOB-ot, mondván, hagyta, hogy az Athénban (dopping)érintett szövetségek kibújjanak az átfogó vizsgálat alól. Schmitt Pál MOB-elnök reagált Ábrahám egyik gondolatára, és közölte: nem tehettek többet, mint hogy felkérik a szövetségeket az (ön)vizsgálatra. Egyúttal idézte a sporttörvényt, miszerint a nevelés, az ellenőrzés és a szankcionálás is az állam feladata, és megjegyezte, hogy a doppingellenes tevékenységre nincs elkülönített állami pénz. Mindkét felvetését cáfolta Ábrahám, s tájékozatlansággal, csúsztatással vádolta meg Schmittet.A nemes céllal életre hívott összejövetelen az Ábrahám és Schmitt közti pengeváltás került pillanatok alatt a középpontba. Schmitt egyébként egyetértett a szándékkal, így azzal is, hogy szolgáltassanak nyálmintát az Athénban érintettek, és az elkészített géntérképet vessék össze a leadott vizeletmintával. Azt azért hozzátette: csak akkor támogatja a megoldást, ha az nem sért jogszabályt vagy méltóságot.A "Tisztán akarunk látni!" mottó jegyében megszületett nyilatkozatot elsőként Ábrahám Attila írta alá, de november 15-ig mások is megtehetik a Sportok Házában.Nemet mondtak a vizsgálatokra
Eva Maria Barki, Annus Adrián és Fazekas Róbert jogi képviselője a felvetésre, miszerint géntérképpel – amennyiben nem történt manipuláció – Annusék egyértelműen bizonyíthatják ártatlanságukat, indulatosan reagált: "Egyiküket sem vádolták doppingolással, mindkettejüket szabálysértés miatt ítélték el. Amikor a lausanne-i Sportdöntőbíróságon voltunk, akkor a tárgyalás szünetében megsúgták nekem, hogy a bírák is tudják, Fazekasék ártatlanok. Nem a magyar sportolók meghurcolásával kellene foglalkozni, hanem annak kellene utánanézni, milyen szabálytalanságok történtek az athéni doppinglaborban, amely nem felelt meg a nemzetközi előírásoknak."