Könnyű ellenfelet nem kaphatott volna a magyar U21-es válogatott a csütörtöki, nyoni sorsoláson, mégis kijelenthető: Fortuna nem a mi kezünket fogta a párosítás elkészítésekor, ugyanis a Róth Antal által dirigált együttesnek a novemberi rájátszásban a címvédő Olaszország ellen kell kivívnia a jövő évi Európa-bajnoki szereplés jogát.
Meggyesi Bálint
Máté Péter horvát ellenfele fölé nôtt, reméljük, az olaszokat is átugorjuk
Meggyesi Bálint
Máté Péter horvát ellenfele fölé nôtt, reméljük, az olaszokat is átugorjuk
Azt már előzetesen tudni lehetett, hogy Magyarország csakis valamelyik csoportgyőztest kaphatja ellenfélül – kivéve a velünk azonos csoportban szereplő Horvátországot –, miként bizonyos volt: a szóba jöhető csapatok (Franciaország, Olaszország, Belgium, Dánia, Németország, Hollandia és Portugália) nem véletlenül végeztek saját csoportjukban az első helyen.
Talán megkockáztatható a kijelentés: egyetlen lehetséges párosításnak sem lett volna esélyese a magyar válogatott, a kihúzott Olaszország azonban igazi "nagy halnak" számít. A legutóbbi hét Európa-bajnoki kiírásban ugyanis ötször az olasz válogatott végzett az élen, ráadásul a legutóbbi, 2004-es versengés is a Claudio Gentile által dirigált gárda győzelmével zárult…
Aligha járunk messze az igazságtól, ha azt mondjuk, a magyar U21-es válogatott olyan ellenfelet láthat majd magyar közönség, amely a korosztályában olyan játékerőt képvisel, mint a felnőtteknél Brazília vagy éppen Argentína. Márpedig az ilyen szintet képviselő csapatok ellen ünnep pályára lépni.
– Tévedek, ha azt mondom, Olaszországnál azért el tudott volna képzelni könnyebb ellenfelet is? – Azzal tisztában voltunk, hogy könnyű ellenfél nincs, de azt mondom, kaphattunk volna Olaszországnál gyengébb riválist is – mondta a sorsolást követően az U21-es válogatott szövetségi edzője, Róth Antal (kis képünkön).
Róth Antal
– Mit tud az ellenfélről azon kívül, hogy csoportjában az első helyen végzett? – Tíz ponttal Szlovénia előtt… Egyelőre az információgyűjtés időszakában vagyunk, abban máris megegyeztünk az olasz válogatott vezetőivel, hogy hétfőn három-három selejtező mérkőzés felvételét kölcsönösen elküldjük egymásnak. Az olaszok egyébként szeretnék, ha nem november tizenkettedikén, szombaton játszanánk – hiszen a felnőtt válogatottjuk akkor lép pályára Hollandia ellen –, hanem egy nappal korábban, pénteken. Nyilván nekünk is lesz kérésünk, majd meglátjuk, hogy az elképzeléseinkből mi valósul meg.
– Mennyi idejük lesz a készülésre? – Remélem, megkapjuk az esélyt a megfelelő felkészülésre. Szeretnénk már az első találkozót megelőző vasárnap, azaz november hatodikán találkozni, és edzőtáborba vonulni.
Aldo Dolcetti
– Az azért jól jön, hogy a nagyválogatottban alapembernek számító Juhász Roland, Huszti Szabolcs és Vanczák Vilmos az életkora alapján szerephez juthat az olaszok elleni mérkőzéseken is. – A nyolcvanhárom január elseje után született valamennyi játékosunknak azt kívánom, legyenek egészségesek, ha esetleg sérültek, akkor gyógyuljanak meg. Játsszanak a klubcsapatukban, nyújtsanak jó teljesítményt, állítsanak nehéz feladat elé bennünket. Ebben a párharcban mi vagyunk a "kiscsapat", azonban a labdarúgásban nem mindig az esélyes nyer. Sportemberként csakis az lehet a célunk, hogy meglepetést okozzunk.
Aldo Dolcetti örülne a magyar sikernek
A sorsolás után megkerestük a Bp. Honvéd olasz edzőjét, Aldo Dolcettit (képünkön), aki készségesen elmondta, mit vár a párharctól.
"Lehet, hogy furcsán hangzik, de annak ellenére, hogy olasz vagyok, nagyon örülnék, ha a magyarok jutnának be a legjobb nyolc közé. Tudniillik ez nagy sikert jelentene a magyar labdarúgásnak, s most ezt tartom igen fontosnak. Ráadásul a Honvédnak is jót tenne mindez, hiszen Takács Zoltán, a válogatott balhátvédje nálunk játszik… Azt mindenki tudja, hogy az olasz együttes régóta fontos szerepet játszik az Európa-bajnokságokon, s hogy általában eljut a végjátékig is. A csapat játékosai már most is éretten, rendkívül tudatosan futballoznak, ezért, ha csak halkan is, de kimondom: ők az esélyesek." ---- A ---- &