Deák Bárdos Mihály és Virág Lajos ezüstérmes

Vágólapra másolva!
2005.10.02. 17:10
Címkék
Nem sikerült aranyérmet szerezniük a magyaroknak a 49. kötött-, 38. szabadfogású és 17. női birkózó-világbajnokságon. Noha ma két versenyzőnk, Deák Bárdos Mihály és Virág Lajos is bejutott a döntőbe, ott mindketten vereséget szenvedtek. Deák Bárdosnak ez volt az ötödik, Virágnak az első vb-fináléja. Magyarország négy ezüst- és három bronzéremmel 12. lett az éremtáblázaton.
López (balra) az első menetben egy fantasztikus pörgetést hajtott végre Deák Bárdoson, amely demoralizálta a magyar fiút
López (balra) az első menetben egy fantasztikus pörgetést hajtott végre Deák Bárdoson, amely demoralizálta a magyar fiút
López (balra) az első menetben egy fantasztikus pörgetést hajtott végre Deák Bárdoson, amely demoralizálta a magyar fiút
López (balra) az első menetben egy fantasztikus pörgetést hajtott végre Deák Bárdoson, amely demoralizálta a magyar fiút

Deák Bárdos Mihály számára rémálom volt az első menet a 120 kg-osok fináléjában. Az iszonyatos lendülettel kezdő kubai Mijail Lopez először lelökte a szőnyegről, így 1-0-s vezetést szerzett. A folytatásban Deák Bárdost küldték le parterhelyzetbe, López átkarolta a derekát, aztán úgy pörgette meg, mintha nem is azonos súlycsoportban lennének. Az ötpontos akcióval 6-0-ra alakult az eredmény, így máris vége volt a menetnek.

A második szakaszban az értékelhető akció nélkül eltelt másodpercek után a rettenetesen erős, bombaformában lévő kubai került kedvezményezett helyzetbe, ezúttal azonban a Vasas 120 kg-os óriása jól védekezett, így a karibi fiú nem tudott pontot csinálni.

Deák Bárdos 1-0-s vezetésre tett szert, amikor fordult a kocka, és neki kellett parterhelyzetből pontot szereznie. Sikerült is átkarolnia Lópezt, azonban kiemelni nem tudta a fekete bőrű ellenfelet, és amikor letelt az akcióra rendelkezésre álló idő, egyértelművé vált, hogy Mijail Lopez a világbajnok.

Az Európa-bajnok Deák Bárdos Mihálynak ez volt az ötödik elveszített vb-fináléja, ha azonban a dolog pozitív oldalát nézzük, azt mondhatjuk, hogy az ötödik világbajnoki ezüstérme.

Ugyancsak a második helyen végzett Virág Lajos a 96 kg-osok között, miután a döntőben 2-0-ra kikapott a török Hamza Yerlikayától. Virág előzetes célkitűzése az éremszerzés volt, és ezt a célt sikerült teljesítenie.

A kép csalóka: Virág Lajos (balra) nem játszott alárendelt szerepet a török ellen
Reuters
A kép csalóka: Virág Lajos (balra) nem játszott alárendelt szerepet a török ellen
Virág Lajos az első menetben 1-0-s vezetésre tett szert a kétszeres világbajnok Yerlikaya ellen, azonban a nyitó két perc mégis a töröké lett, aki a második parterhelyzet után csinálta meg mögékerüléssel a maga pontját (1-1).

A menet végén Virág térde megsérült, és ez nagyban befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. Yerlikaya 2-1-es vezetésével kezdődött el az utolsó fél perc, amikor Virág megpróbálta kiemelni ellenfelét, ám nem járt sikerrel, így állásból folytatódhatott a mérkőzés.

Mivel ekkor már csak néhány másodperc volt hátra, a 2000-es sydneyi olimpiai döntőben Bárdosi Sándort legyőző, kétszeres ötkairkás aranyérmes török tudta, hogy zsebben a mérkőzés, és háromszoros világbajnokként ünnepel(tet)heti magát.

A 28 éves Virág Lajos - akinek eddig a 2002-es főiskolás vb-n megszerzett ezüstérme volt a legjobb eredménye - most a felnőttek között is a földkerekség második legjobbjának bizonyult.

Nem sikerült megszereznie a bronzérmet Kliment Lászlónak a 60 kg-os súlycsoportban, mert utolsó mérkőzésén három menetben kikapott a cseh Petr Svehlától. Az FTC versenyzője így ötödik lett.

Az első menetet a magyar fiú, a másodikat Svehla nyerte meg, a mindent eldöntő harmadikban viszont az 1-1-es eredmény a cseh birkózó győzelmét jelentette.

A 22 éves Kliment Lászlónak ez volt az első felnőtt világbajnoksága, és az ötödik helyezés miatt nincs oka bánkódni.

A magyar válogatott négy ezüst- és három bronzéremmel zárta a 49. kötött-, 38. szabadfogású és 17. női birkózó-vb-t.
AZ ÉREMTÁBLÁZAT
arany ezüst bronz
Oroszország 5 1 3
Japán 4 1 1
Kína 2 2 1
Bulgária 2 2 1
Törökország 2 1 2
Grúzia 1 1 1
Egyesült Államok 1 - 6
Fehéroroszország 1 - 2
Irán 1 1 1
Üzbegisztán 1 - -
Kuba 1 3 2
Magyarország - 4 3
Ukrajna - 1 3
Kanada - 1 2
Azerbajdzsán - 1 -
Dánia - 1 -
Franciaország - 1 -
Kazahsztán - - 2
Mongólia - - 2
Németország - - 2
Csehország - - 1
Koreai Köztársaság - - 1
Koreai NDK - - 1
Finnország - - 1
Kirgizisztán - - 1
Norvégia - - 1
Örményország - - 1
Románia - - 1
---- D ---- V
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik