Tíz arany már a zsebben

Vágólapra másolva!
2005.06.20. 21:09
Címkék
Tungsram, Eger, Vértes Volán, Nyíregyháza: négy csapat, amelyet összeköt egy név, Natalija Papizsanszkaja neve. A hölgy Ukrajnában született, kislányként a babázás helyett a bőrt rúgta a fiúkkal, elevensége egyértelműsítette: sportoló válik majd belőle. Édesapja szerette volna, ha orvosnak tanul, ám a műtétek helyett a röplabdázásra szavazott. A kijevi sportiskola, majd az egyéves elektrotechnikai kitérő után a Testnevelési Főiskola következett, aztán egy nagy ugrás az ismeretlenbe: költözés Magyarországra.
A mozdulat is jelzi: igazi profi
A mozdulat is jelzi: igazi profi
A mozdulat is jelzi: igazi profi
A mozdulat is jelzi: igazi profi
A mozdulat is jelzi: igazi profi
A mozdulat is jelzi: igazi profi
Egy parádés pályafutás: 1992 és 1993, bajnoki cím a Tungsrammal, 1996 és 1998 között három diadal az Egerrel, 1999-ben a hatodik elsőség, ezúttal a Vértes Volánnal, majd a nyíregyházi évek, 2000 és 2003 között négy arannyal. Számoljunk csak! 2+3+1+4=10. Bizony, tízszer nyert magyar bajnokságot!

"Örülök, hogy így alakult - emlékezett vissza az 1966-os születésű klasszis, majd szomorúan folytatta: - Ellenben rendkívül rosszul esett, bántott, hogy az érintettek úgy kommunikálták a Vasastól való távozásomat, hogy kirúgtak. Erről szó sem volt! Bizonyos problémák miatt leadtam a szerelésemet, közös megegyezéssel döntöttünk úgy, hogy távozom."

A búcsút követően Miskolcon kötött ki, ahol érkezésével rögvest megpezsdült a röplabdaélet a városban. A csapat vezérletével nemcsak megszorongatta, hanem le is győzte az előtte álló ellenlábasait (Kovács Eszter és társai megtáltosodtak), és ugyan az ötödik helynél nem tudott előbbre lépni, teljesítménye kiérdemelte a szakemberek elismerését. Különösen azok után, hogy a Magyar Kupában eljutott a négyes döntőig, ráadásul ott felettébb megszorongatta az elődöntőben az NRK-t. Kell-e mondani, a feladóként játszó, ennek ellenére sok esetben bámulatos, jobb szélsőütőket idéző bombákat bemutató Papizsanszkaja főszereplésével.

"Jó volt, szép volt, sajnos vége. Bíztam abban, hogy együtt marad a miskolci csapat, s úgy gondolom, szép jövő várt volna rá, a következő bajnokságban semmi sem lett volna lehetetlen.

Az illetékesek azonban másképpen gondolták, így a társaimhoz hasonlóan én is távozom" - magyarázta. Sokat vacillált, hogy mi tévő legyen, mígnem rácsapott az idei bajnokság egyik nagy vesztese, a BSE. A városmajori társulat szakvezetője az a Kasziba István, aki Egerben és Tatabányán is edzője volt, s akivel a Vértes Volán szétesésekor (1999) nézeteltérése támadt. "Leültünk, és megbeszéltünk mindent. Sikerült megegyeznünk bizonyos kérdésekben, és én igent mondtam. A fiammal együtt a fővárosba költözöm, s végre normális családi életet élhetünk. Hogy milyen lesz a BSE? Bízom benne, hogy jó, ám helyettem majd az eredmények adnak választ a kérdésre" - zárta az örökifjú kiválóság, aki július elsején a kezébe veheti a TF-en szerzett edzői diplomáját. Pályafutása végeztével sem akar elszakadni a sportágtól - mi tagadás, sokat tanulhatnak majd tőle a tanítványok. De a kispadra ülést megelőzi még minimum egy esztendő, már csak azért is, mert a BSE-vel még nem nyert bajnokságot. Vajon meddig kell erre várnia?
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik