Japán csatlakozott elsőként a rendező Németországhoz, majd néhány óra elteltével Irán, végül Szaúd-Arábia és Dél-Korea is követte - ezeket a válogatottakat tehát biztosan viszontláthatjuk a jövő évi világbajnokságon.
Oguro szerezte a sorozatban harmadszor világbajnoki résztvevô japánok második gólját
Oguro szerezte a sorozatban harmadszor világbajnoki résztvevô japánok második gólját
A japánok semleges pályán, Thaiföldön játszottak (és nyertek 2-0-ra), mivel az észak-koreaiak márciusi, Irán elleni mérkőzésén botrányosan viselkedett a közönség. A történelmi-politikai háttér miatt már előre "bangkoki csatának" elkeresztelt mérkőzésen valóban előfordult némi durváskodás, de összességében nyoma sem volt szenvedélynek.
Persze miért is lett volna: negyvenezres, üres stadionnál kevés lehangolóbb helyszín létezik. Azaz mégsem volt teljesen üres, Japánból ugyanis monstre, 500 tagú sajtóküldöttség érkezett a találkozóra, de a mégoly lelkes újságírók pokoli hangulatot azért nem tudtak teremteni.
Pedig a szigetországi szurkolókon nem múlott volna semmi: némelyek az aréna közvetlen közelében, kivetítőn követték az eseményeket, közben még a dobjaikat is verték - bizonyára a helyi lakosság nagy örömére -, míg mások egyenesen a szomszédos toronyház erkélyeit bérelték ki, vélhetően méregdrágán, váratlan lökést adva ezzel a karácsonyi cunami sújtotta thaiföldi idegenforgalomnak.
ÁZSIAI ZÓNA 5. forduló A-csoport: Kuvait–Dél-Korea 0–4 (Pak Dzsu Jung 16., Li Dong Guk 28., 58., Pak Dzsi Szung 58.), Szaúd-Arábia–Üzbegisztán 3–0 (el-Dzsaber 9., 60., el-Harti, 87.)
AZ ÁLLÁS
1. Szaúd-Arábia
5
3
2
–
9– 1
11
2. Dél-Korea
5
3
1
1
9– 4
10
3. Kuvait
5
1
1
3
2–10
4
4. Üzbegisztán
5
–
2
3
4– 9
2
Szaúd-Arábia és Dél-Korea kijutott a világbajnokságra.
Bahrein az A-csoport harmadik helyezettjével osztályozót vív majd a CONCACAF-zóna negyedik helyezettje elleni pótselejtezô jogáért.
A kvalifikációhoz szükséges egy pont a legkevésbé sem forgott veszélyben. Az utolsó húsz percbe érve Janagiszava Acusi bevetődve vezetést szerzett, Oguro Maszasi később duplázott, ezenfelül csak az okozott izgalmat, amikor Kim Jong Szu hátba talpalta egy földön fekvő ellenfelét, aki előtte megkísérelte térden rúgni. Amilyen igazságtalan az élet, csak a koreai kapott piros lapot.
"Veszélyesnek éreztem, hogy nem vagyunk elég agresszívak, mondtam is a fiúknak, hogy nem lesz ez így jó. De hát ilyen körülmények között nehéz motiválni a futballistákat" - mentegetőzött a mérsékelt teljesítmény miatt Zico, a győztesek brazil mestere. "A játékosaim csak hetvenöt százalékot adtak ki magukból, ezért kaptunk ki. Phenjanban, több tízezer néző előtt más lett volna" - állapította meg Pak Dzsong Hun, a sorozatban ötödik vereségüket elszenvedő észak-koreaiak szövetségi kapitánya.
Teheránban szigorú biztonsági intézkedések közepette rendezték meg az Irán-Bahrein meccset, és a hatóságok jól számítottak, mert a hazai válogatott 1-0-ra diadalmaskodott. Százezrek tódultak az utcákra ünnepelve, sőt a rendfenntartó erők határozott ellenkezése dacára sokan a pályára is benyomultak, nagy baj azonban nem történt.