Nagyon kemény szavakkal illette korábbi játékostársát, Jürgen Klinsman német szövetségi kapitányt Lothar Matthäus. A magyar labdarúgó-válogatott szakvezetőjét a Münchner Tageszeitung kérdezte: mi a véleménye arról, hogy a Nationalelfnél "lapátra tették" Sepp Maiert, aki 1987 óta volt kapusedző a nemzeti együttesnél.
Matthäus: Klinsmannt nem érdekli, hogy fejek hullanak, őt a céljai érdeklik
Matthäus: Klinsmannt nem érdekli, hogy fejek hullanak, őt a céljai érdeklik
"Klinsmann egy gyilkos" - nyilatkozta Matthäus, aki még azt is megjegyezte: "A Német Labdarúgó-szövetségnél már régóta nem lehet emberi bánásmódról beszélni." Úgy vélekedett, hogy Maiert kényszerítették a távozásra, mivel "az ember nem dobja ilyen könnyedén oda azt a harminc évet, amelyet a szövetségnél eltöltött".
"Klinsmannt nem érdekli, hogy fejek hullanak, őt a céljai érdeklik. Maier esetében is arról volt szó, hogy egy helyet szabaddá kellett tenni azért, hogy Jürgen még erősebb legyen" - folytatta a magyar kapitány, akinek meggyőződése, hogy Klinsmann barátja, Andreas Köpke lesz Sepp Maier utódja. "Köpke, Klinsmann és Bierhoff (utóbbi a válogatott menedzsere - a szerk.) mindig nagyon közel álltak egymáshoz. Klinsmann úgy van vele, hogy ő akar lenni az úr a háznál. Ha ez azt eredményezi, hogy a válogatott jó eredményt ér el a világbajnokságon, akkor örülök neki. Ha nem, akkor hamarosan az egész kártyavár összedől" - magyarázta a korábbi 150-szeres német válogatott.
Hogy a 43 éves aranylabdás nem nagyon szereti Klinsmannt, arról a Sport Bildnek szeptember elején adott interjúja is hűen tanúskodik. Ebben Matthäus a következőket mondta: "Klinsmann már játékosként is megosztotta a csapatot, sokan beszéltek róla nem éppen pozitív véleménnyel."
Ezzel azonban még nem volt vége a Matthäus kritikájának. Nem sokra tartja Klinsmann-nak azt az elképzelését sem, hogy amerikai mintára olyan stábbal venné körül magát, amelyben minden apró szakterületre jutna egy specialista (például mentálhigiénés trénert is alkalmazna). "Egy amerikai egészen másképpen gondolkodik, mint egy német - így Matthäus, aki játékosként is megjárta az Egyesült Államokat. - Ottmar Hitzfeldnek a Bayernnél soha nem volt szüksége pszichológusra. Ha valaki a labdarúgást akadémiai szintre emeli, éppen a lényeget, az alapokat veszíti el. Amikor Klinsmann tízéves programról beszél, szerintem már most kifogást keres. Ha 2006-ban becsődöl az egész, nyugodtan mondhatja majd: ’Én szóltam, hogy ilyen gyorsan nem megy!’."