Az európai és a dél-amerikai válogatottak túljutottak az ezekre a napokra rendelt meccspenzum felén, és a világbajnoki selejtezők során természetesen ezúttal sem voltunk híján meglepetéseknek. Az eddig hibátlan Olaszország kikapott Szlovéniától, Franciaország otthon nem bírt Írországgal, míg az Eb-dobogósok közül Görögország, Portugália (Liechtensteinben&) és Hollandia is idegenben játszott döntetlent, mindössze Csehország tudta begyűjteni a három pontot. A legkönnyebben egy másik favorit, Anglia érvényesítette a papírformát.
Látszik, hogy az angoloknak igen jó kedvük van a szombati sima siker után: pillanatnyilag az a legégetőbb problémájuk, hogy Wales ellen az első gólt végül is Lampard vagy Owen szerezte-e. Alapjában véve ez nem lenne kérdés, merthogy mégiscsak a Chelsea agya indította útjára a bombát, ráadásul úgy tűnt, a földről épp feltápászkodó Delaney bal lábán pattant meg a labda. Aztán a gólt néha kissé önzően hajszoló madridi légiós kikockáztatta a jelenetet az angol tévésekkel, és arra jutott, hogy az bizony az ő találata. "Az én sarkamon pattant meg a labda, én voltam az utolsó ember, aki hozzáért. Egyszer nekem is volt olyan esetem, hogy egy lövésem megpattant a védőn, úgy lett gól. Akkor öngólnak írták a találatot, úgyhogy a mostani egyértelműen az enyém!" - harciaskodott Owen. Mindenesetre tény, hogy a Realban - a többiekkel egyetemben - szenvedő aranylabdás úgy nézett ki, mint a legjobb Owen, tán a szép angol időjárás tett jót neki: "Imádom Madridot, de jó volt egy kicsit hazajönni. Még az is tetszett, ahogy az esőpermet a képembe hullott a szürke égből!" - nevetgélt maga az érintett. A derbi szakmai részét tekintve is jelentős hazai fölény mutatkozik. Mint mindig, a hatékony rombolás volt a siker alapja: a két szélen Gary Neville és Ashley Cole könnyedén féken tartotta Giggst, illetve Bellamyt, középen Sol Campbell eltüntette Hartsont - a többit meg szépen megoldotta Rio Ferdinand. A frontvonalban úgy működött a támadótrió, mintha évek óta ez lenne a szisztéma. Még az is kiderült, hogy Rooney irányítónak is jó. "Ez igazán profi teljesítmény volt, mert előzetesen nem tűnt könnyűnek a meccs. A walesiek jól védekeztek, a szélsőhátvédjeinket nem engedték támadni, és levédtek minden szabad terültetet. A csatárok elöl nagyon jól dolgoztak, az egyensúly is megvolt. Mindenki megtette a magáét, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy Robinsonnak semmi dolga sem volt" - elemzett a mester, Sven-Göran Eriksson.
David Beckham ezen csodálatos lövésébôl született meg az angol nemzeti tizenegy második gólja a walesiek elleni presztízsmeccsen
Persze ritka az olyan győzelem, amelynek ne lennének szomorú oldalai is. Most az egyébként káprázatos gólt szerző Beckhamé a "fekete pont". Egyrészt a csúnya törlesztése miatt, másrészt, mert az ezért kapott sárgája következtében eltiltják, harmadrészt pedig - ebben jócskán benne volt Ben Thatcher is - a sérülése miatt. Miután ugyanis lesántikált a szívének még mindig kedves Old Trafford gyepéről, a kórházba sietett, ahol az első röntgenfelvételek megnyugtatóak voltak - a második kör már nem. A diagnózis: hajszálvékony törés az egyik bordában, aminek következtében egyelőre nem jósolható időtartamú kihagyás vár a kapitányra. A hír hallatán természetesen a spanyol fővárosban sem repesnek az örömtől. Mindamellett a következő, az azeri túra még így is könnyedén teljesíthetőnek tűnik a listavezető számára. A csöndben elvérző walesiek leköszönő főnöke, Mark Hughes nem sokat tett hozzá az elhangzottakhoz: "Bemelegítés közben megsérült Andy Mellville, át kellett variálnom a kezdőcsapatot, és itt vége is volt a reményeinknek. Ettől függetlenül egész jól bírtuk, de az angolok gyönyörű második gólja mindent eldöntött." A csoport bécsi összecsapásán mozgalmas jelenetek pörögtek: kezdve azzal, hogy a hazai kapus, Manninger tulajdonképpen vezetést szerzett a vendégeknek az ügyetlenségével. Aztán Schopp egyenlített, kihasználva az előtte tátongó óriási területet, majd a negyedórája pályán lévő Radomski kieszközölt magának egy piros lapot. Mégis a lengyelek nyertek, mert nem sokkal ezen eset előtt Krzynówek is betalált - aztán még Frankowski is. Ez azt jelenti, hogy a lengyelek - pontban - tapadnak az angolokra. A Bakiban lejátszott találkozó mindenki véleménye szerint siralmas produkciót hozott, ami a két csapat közelmúltbeli nemzetközi rekordját tekintve nem eget rengető fejlemény. Ami érdekes lehet mégis: a mostanság a Manchester United első számú kapusának tekinthető Roy Carroll az északírek kispadján szurkolta végig a nézőaltató 0-0-t.