JANUÁR
Ha egy kicsit megkésve is, de megkezdődnek Tatán a tornacsarnok átalakításai, az új ugrógödör kiépítése. Ez némi fennakadást jelent az augusztusi anaheimi világbajnokságra készülő válogatott munkájában, ám megéri a türelem, hiszen minden kívánalmat kielégítő, európai szintű edzőtermet adnak át.
FEBRUÁR
Csollány Szilveszter az év elején még pihenőidejét tölti, és nem csatlakozik a világbajnoki felkészülést végző magyar férficsapathoz. Ez azt jelenti, hogy a gyűrűn olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász kihagyja a tavaszi Vk-kat és az augusztusi világbajnokságot is.
MÁRCIUS
Fantasztikus sikereket hoz a magyarok számára a Világkupa-sorozat tavaszi ciklusa, a Párizsban tartaléksorból előlépő Gál Róbert ugrásban a második helyet szerezi meg, Cottbusban talajon az első, ugrásban hatodik lesz, míg Fekete Levente Szalonikiben lólengésben állhat fel a dobogó harmadik fokára.
ÁPRILIS
Fekete Levente és a román Alexandra Jeremia nyeri meg a magyar nemzetközi bajnokság egyéni összetett versenyét. Ebben a hónapban rendezik meg a szerenkénti országos bajnokságot is, amelyen Gál Róbert és Kiss Renáta lesz a legeredményesebb tornász.
MÁJUS
A női válogatott egyik tagja, Reubl Tünde műtéten esik át, Strifler Angéla és Ónodi Gabriella lemondja a válogatottságot.
JÚNIUS
Fekete Levente és Gál Kitti nyeri meg az országos bajnokság egyéni összetett versenyét, míg a szerenkénti döntőkben két-két győzelmet szerez Gál Róbert, Fekete Levente, Gál Kitti és Szarka Krisztina.
JÚLIUS
Kihirdetik az anaheimi vb-n induló magyar csapatok névsorát. A férfiaknál Detrői Zoltán, Gál Róbert, Fekete Levente, Király Roland, Lőrik Attila, Takács Árpád és Horváth Csaba, míg a hölgyeknél Csire Anna, Drótos Nikoletta, Gál Kitti, Kiss Renáta, Péntek Tünde és Szarka Krisztina utazhat a tengerentúli viadalra.
AUGUSZTUS
Az anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon minden idők legrosszabb szereplését nyújtja a magyar válogatott. A csapatversenyben a férfiak a 21., míg a hölgyek a 24. helyet szerzik meg. Gál Róbert, aki ugrásban a negyedik és talajon a hetedik helyen zár, az egyetlen magyar résztvevője lehet az athéni olimpiának. A nőknél Szarka Krisztina az első számú tartalék. Mivel a férfiaknál egyetlen, névre szóló kvótánk van, Csollány Szilveszter bejelenti visszavonulását.
SZEPTEMBER
Indulatoktól sem mentesen megkezdődik a világbajnoki kudarc okainak keresése, többen lemondásra szólítják fel Vereckei István férfi és Maráczi Márta női szövetségi kapitányt. A férfiválogatott rangidőse, Lőrik Attila bejelenti visszavonulását.
OKTÓBER
Gál Róbert a glasgow-i GP-n talajon és ugrásban is a 10. helyet szerzi meg.
NOVEMBER
A Pécsett megrendezett csapatbajnokságon a férfiaknál az FTC–Ybl Tervező, míg a nőknél a Hungarotel TC-Békéscsabai lesz az első, a hét végi mesterfokú bajnokság Fekete Levente és Szarka Krisztina egyéni első helyét hozza. A hó végi stuttgarti Világkupán Gál Róbert a kilencedik lesz talajon.
DECEMBER
Az esztendő legjobbjaink Gál Róbertet és Szarka Krisztinát választják meg, Bérczi István pontozó pedig a Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) elismerésében részesül az anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon nyújtott munkájáért, és meghívták A1-es bírónak a jövő áprilisi ljubljanai Európa-bajnokságra.
Dicsőségtábla
Csapat Európa-bajnokság (Moszkva,
május 3-5.)
4. Magyarország (Gál Róbert, Fekete Levente, Kiss Renáta, Péntek Tünde, Daróczi Petra, Haris Brigitta)
Olimpiai kvalifikációs világbajnokság (Anaheim, augusztus 16–24.)
Férfiak. Szerenkénti döntők. Talaj: 7. Gál Róbert (Magyarország). Ugrás: 4. Gál Róbert (Magyarország)
A sportág a felnőtteknél a vb-n 3 pontot szerzett az olimpiai számokban.