JANUÁR
Sike József mandulaműtéten esik át. A sportág nemzetközi szakújságírói kissé megkésve nyilvánosságra hozzák az elmúlt esztendő legjobbjainak listáját: magyar részről Igaly Diána (9.), Sidi Péter (10.) és Sike József (10.) szerepel a tízes listán.
FEBRUÁR
A Szeged Grand Prix nemzetközi versenyen négy magyar győzelem születik: Simon Attila és Karacs Zsolt pisztollyal, míg Vincze Kinga és Sidi Péter puskával szerez aranyérmet.
ÁPRILIS
Tízéves rekordot ad át a múltnak Vasvári Erzsébet a balatonfűzfői évadnyitó trapversenyen. A koronglövő-szakágvezető 1993-ban lőtt 55 korongos országos csúcsát öttel javítja meg. Miután a guatemalai bevándorlási hivatal vezetője nem hajlandó vízumot adni a kínai, a fehérorosz, a cseh, a szlovák, a moldáv és a magyar versenyzőknek, a helyi szövetség lemond a májusi Vk-viadal rendezéséről.
MÁJUS
A Fort Benning-i Vk-viadalon Sidi Péter légpuskával ezüstérmet szerez, míg Joó Éva a kisöbű sportpuska öszszetett számában elért ötödik helyével megszerzi az olimpiai kvótát. A plzeni Grand Prix-n a gyorstüzelő pisztolyos Pálinkás Lajos és a légpisztolyos Győrik Csaba bronz-, a futócéllövő Keczeli Bianka ezüstérmes. A sportlövő társadalmat megdöbbenti az ISSF elnökségének a döntése, amely szerint 2008-tól a futócél és a női dupla trap szám lekerül az olimpiai játékok programjáról. Hét koronggal javítja meg az 1994 óta élő junior skeet országos csúcsot Bokor Bálint.
JÚNIUS
A magyar válogatott idei első Világkupa-verseny-győzelmét Sidi Péter szerzi Zágrábban, a légpuskás nyitószámban.
JÚLIUS
Rendkívül sikeresen zárul a plzeni 25, 50 és 300 méteres Európa-bajnokság a magyar válogatott számára, hiszen hét érem és három olimpiai kvóta – pisztollyal Erdős Dorottya és Simon Attila, gyorstüzelő pisztollyal pedig Pálinkás Lajos – a mérlege.
AUGUSZTUS
A Vasvári Erzsébet, Igaly Diána, Göbölös Ibolya összeállítású skeetcsapat a harmadik helyen végez a brnói koronglövő Eb-n.
SZEPTEMBER
A skeetlövő Igaly Diána második a lonatói GP-n, majd bronzérmes a nicosiai koronglövő-vb-n. Az 1. egyetemi és főiskolai vb-n, Plzenben négy első, nyolc második és négy harmadik helyet szerez a magyar válogatott.
OKTÓBER
A milánói Vk-döntőn Sidi Péter arany-, Sike József ezüstérmes.
NOVEMBER
A felnőttek egy, míg a juniorok hét érmet hoznak haza a göteborgi légfegyveres kontinensviadalról.
DECEMBER
A MOB beleegyezését adja, hogy Sike Józsefnek és Karacs Zsoltnak vagy Papanitz Zoltánnak szabadkártyát kérjen a szövetség. Felröppen a hír, hogy a GYISM az olimpia után értékesíteni fogja a Fehér úti lőteret.
Dicsőségtábla
25, 50 és 300 méteres Európa-bajnokság (Plzen, július 17–28.)
Férfiak. Szabadpisztoly. Csapat: 4. Magyarország (Simon Attila, Karacs Zsolt, Papanitz Zoltán)
Gyorstüzelő pisztoly: 4. Pálinkás Lajos. Csapat: 6. Magyarország (Pálinkás Lajos, Balogh László, Jambrik István)
Futócél (30+30): 2. ifj. Laczik Zsolt, 3. Sike József. Csapat: 1. Magyarország (ifj. Laczik Zsolt, Sike József, Tasi Tamás). Futócél (40): 2. Sike József. Csapat: 3. Magyarország (Sike József, ifj. Laczik Zsolt, Tasi Tamás)
Nők. Sportpisztoly: 6. Erdős Dorottya. Csapat: 5. Magyarország (Erdős Dorottya, Sike Renáta, Ferencz Ágnes)
Koronglövő Európa-bajnokság (Brno, július 31–augusztus 4.)
Férfiak. Dupla trap. Csapat: 6. Magyarország (Gerebics Roland, Palkovics András, Gombos Károly)
Nők. Skeet. Csapat: 3. Magyarország (Igaly Diána, Vasvári Erzsébet, Göbölös Ibolya)
Koronglövő-világbajnokság (Nicosia, november 10–17.)
Nők. Skeet: 3. Igaly Diána
Légfegyveres Európa-bajnokság (Göteborg, november 5–8.)
Férfiak. Futócél (40 vegyes). Csapat: 3. Magyarország (Sike József, Tasi Tamás, ifj. Laczik Zsolt)
Nők. Futócél (40): 5. Máthé Edit. Futócél (20+20): 4. Máthé Edit
A sportág a felnőtteknél a vb-n és az Eb-ken 8 pontot szerzett az olimpiai számokban.