Három perc őrület, majd egy kis szerencse, 2–2 Romániában

2015.09.15. 17:54
Dróth Zoltán góljával alakult ki a 2–2, a visszavágó egy hét múlva lesz (Fotó: NS-archív)
A magyar futsalválogatott 2–2-es döntetlent játszott Romániával Bodzavásárban (Buzau), az Európa-bajnokság pótselejtezőjének első mérkőzésén. A visszavágóra egy hét múlva kerül sor Debrecenben.

Valamivel erősebben indítottuk a mérkőzést, de az első perceket követően a románok kerültek fölénybe, és többször is Tóth Gyulának kellett hárítania.

Érdekesség, hogy már a félidő feléhez érve mindkét csapat neve mellett négy-négy szabálytalanság állt, innentől kezdve azonban nagyon figyeltek már a felek, és egyikük sem rúghatott büntetőt.

A szünet után alaposan beragadt a magyar csapat, a házigazda fél perc alatt kétszer is betalált: Ion Al-Ioani elhúzta a labdát Tóth mellett, majd a kapuba passzolt, Florin Matei pedig kilőtte a hosszú alsót (2–0).

A sokk nem sokáig tartott, Rábl János bal oldali beadására Gál István érkezett a hosszún, az ellentétes sarokba terelve a labdát, majd egy perccel később jött Dróth Zoltán, és egy lefordulást követően a jobb felsőbe zúdított: 2–2!

A lendületbe jövő magyar csapat kis híján fordítani tudott, Dróth ziccere azonban kimaradt, ezt követően pedig gyakorlatilag már csak a románok akarata érvényesült – szerencsére Tóth még földöntúli bravúrral is meg tudta őrizni a kapuját az újabb góltól, és a jól védő kapust a kapufa is kisegítette néhányszor.

„Egy tapasztaltabb, erős román csapattal mérkőztünk meg, örülök, hogy az idegenbeli két gólnak köszönhetően jó pozícióból várhatjuk a visszavágót” – mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak.

Folytatás egy hét múlva Debrecenben.

FUTSAL EURÓPA-BAJNOKSÁG
PÓTSELEJTEZŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Románia–MAGYARORSZÁG 2–2
(0–0)
Gólszerző:
Al-Ioani (21.), F. Matei (22.), ill. Gál (23.), Dróth (24.)
A visszavágóra egy hét múlva kerül sor Debrecenben.

40. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS.
40.
Harnisch lőtte el kapásból a nehéz labdát, a kapus hárított.
38. NAGYON ÉRIK...
Most Csoma közeli kapáslövését hárította bravúrral Tóth.
36. ÉS EZT IS. Al-Ioani elhúzta Tóth mellett, de kiszorított helyzetből már nem tudott a kapuba lőni.
36. EZT IS... Stoica próbálkozása után is a kapufa hárított.
36.
Belül az utolsó öt percen.
33. EZT MEGÚSZTUK. Ignathoz
jutott el a labda, de balról a bal alsó mellé gurított.
32.
C. Matei nem talált kaput.
32. F. Matei
is kap egy sárgát, amiért a magyar szabadrúgás után heveskedett.
31.
Dróth a felező környékéről lőtt, laposan mellé.
31.
Al-Ioani sem talált kaput.
30. Stoica lövése mellé, Komáromié szintén.
29. Dávid
-kapufával felelünk.
29. AZ MI, VÉDÉS?!
Ajtó-ablak ziccer, de Tóth becsúszva visszaérve el tudja rúgni a labdát.
29. ZICCER! Dróth
szerzett labdát, majd mehetett a kapu felé, de 9 méteres lövését védte Iancu.
28.
Stoica bejátszása volt pontatlan passznak és lövésnek is.
27.
Nincs középpálya, kontra kontra hatán, de hibáznak az utolsó passzoknál a csapatok.
26. Komáromi
távoli lapos lövése nem jelentett gondot.
25.
Az eset után Csoma a kapufát találta el.
25.
Kisebb csetepaté a sarokban, Rábl kapott sárgát visszaütésért.
24. Itt az egyenlítés!
Dróth cselezte le védőjét, és 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2
24. R. Matei lökete a jobb felső fölött kötött ki.
23. Szépítettünk.
Rábl bal oldali beadására Gál érkezett, és estében a hosszú alsóba belsőzött. 2–1
22. Már kettő. Florin Matei
indult meg keresztbe, majd a lábak erdeje közt balról a bal alsóba lőtt. 2–0
21. Vezetnek a románok.
A korábbi győri Al-Ioani kapott nagyszerű labdát, elhúzta Tóth mellett, és a kapuba lőtt. 1–0
21. Dróth
estében mellé lőtt.
21. Folytatódik a mérkőzés.

20. Dróth
próbálkozása elkerülte a kaput, majd véget ért az első félidő.
20. NAGY HELYZETEK!
Előbb Szöcs közeli lövését kellett Tóthnak hárítania, majd a kipattanó után Ignat lőtt az oldalhálóba.
20.
Elkezdődött az első félidő utolsó perce, szép támadás végén román blokk.
18. Harnisch
lőtt jobbról a bal felső irányába, oldalháló.
17.
Most fölényben a románok, Lupu szerencsére nem talált kaput kissé kiszorított helyzetből.
16. MEKKORA VÉDÉS! Al-Ioanihoz
jutott el a labda, egyből ziccerbe is került, megpróbálta elhúzni Tóth mellett, de a magyar kapus leért a labdára.
15.
Eladjuk a saját kapu előtt, Al-Ioani a bedobás után kapura lőtt, de védett Tóth.
14. Hosszú
11 méteres löketét Iancu vette mellre.
13.
Nincs újabb román szabálytalanság, továbbot ítél a bíró.
11.
Lupu cselezgetett a büntetőterület bal oldalán, de túl sokáig tette, nem lett ziccer. F. Matei a szöglet után jócskán fölé lőtt.
10. Dróth
10 méteres szabadrúgása kijött Iancuról, akinek az ismétlés sem okozott gondot.
10.
4–4 a szabálytalanságok száma.
9. KÖZEL VOLT! Lupu
került ziccerbe, de nem csak a kapus, hanem a bal felső mellett is eltekert.
8. Dróth
7 méterről a jobb alsó mellé lőtt fordulásból.
7. Stoica
távoli kísérleténél Tóth ismét a helyén volt.
7. Dróth
ágyúzását Iancu hatástalanította.
6. Trencsényi szöglete után Dávid kapáslövése a léc fölé zúgott.
5.
Rábl ment veszélyesen az ellenfelére, a megítélt szabadrúgást Csomának gurították le, a lövését ezúttal is hárította Tóth.
5. Gál
lövése a fotóst találta fejen, majd Csoma helyzeténél Tóth védett lábbal.
4.
Al-Ioani egy kifelé tolás után kissé balról lőtt, az oldalhálóba.
3. Dávid szabadrúgása nem talált kaput.
3.
Lupu borítja Ráblt, már 2–2 a szabálytalanságok száma.
3. Harnisch
szánta el magát távoli lövésre, jobbról kevéssel a kapu bal oldala mellé tüzelt.
2. Dróth lépett bele egy passzba, majd estek át rajta, kicsit meghúzódhatott, de nincs nagy baj.
2.
Tóth ért le szépen a beadására, majd Harnisch elől mentettek a túloldalon.
1.
12 másodperc kellett az első lövésre, Dróth löketét blokkolták a védők.
1. A mieink kezdték el a mérkőzést.
Felharsant a Himnusz, mindjárt kezdünk.

Kezdőcsapatok és keretek
Románia:
Iancu – Al-Ioani, F. Matei, Lupu, Stoica
Cserék: Tonita (kapus), M. Matei, Sotarca, Ignat, Panzaru, Raducu, Manya, Szöcs, Csoma
Magyarország: Tóth Gyula – Komáromi Péter, Németh Péter, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán
Cserék:
Tihanyi Csaba, Klacsák Bence, Trencsényi János, Vas Ádám, Gál István, Dávid Richárd, Szeghy Szabolcs, Rábl János, Hosszú Ádám

ELŐZMÉNYEK

A mieink márciusbana szkopjei selejtezőcsoport második helyén végeztek, így kivívták a jogot, hogy pótselejtezőt játsszanak.Az ellenfél Románia, az első mérkőzést kedd 18 órától rendezik, a visszavágót egy héttel később. A párharc győztese kijut az Európa-bajnokságra. Románia a legjobb csoportharmadikként került a playoffkörbe (Portugália és Kazahsztán megelőzte), szövetségi kapitánya Jakab Zoltán, aki korábban – 2003-tól 2009-ig – már irányította ellenfelünk válogatottját.

„Két nagy mérkőzés áll előttünk, szeretnék kiharcolni a kijutást – mondta Jakab Zoltán az uefa.com-nak. – Mi vagyunk a párharc esélyesei, magasabban jegyzett a csapatunk. Igaz, ezt a pályán is meg kell mutatnunk.”

A románok tartanak a magyaroktól – nem véletlenül. Sito Rivera, a mieink szövetségi kapitánya ugyanis három évig irányította mostani ellenfelünk nemzeti csapatát, ezért kiválóan ismeri az elmúlt időszakban keveset változó román válogatottat.

„A román csapat igencsak erős, hiszen részt vett az előző két Európa-bajnokságon – így Sito Rivera. – Ráadásul több tapasztalt játékosa is van, ennek ellenére úgy érzem, van esélyünk a kijutásra, ha magunkra koncentrálunk. Örülök, hogy otthon játsszuk a visszavágót, ez előny a számunkra.”

A szerbiai kontinenstornán – amely 2016. február 2–13-ig tart – a házigazdák mellett Oroszország, Spanyolország, Olaszország, Ukrajna, Szlovénia, Horvátország, Portugália és a pótselejtező négy győztese vesz részt.

A PÓTSELEJTEZŐ PÁROSÍTÁSA
18.00: Románia–MAGYARORSZÁG – élőben az NSO-n!
18.00: Csehország–Fehéroroszország
18.00: Azerbajdzsán–Szlovákia
20.00: Bosznia-Hercegovina–Kazahsztán
A párharcok első mérkőzésére szeptember 15-én, a visszavágókra egy héttel később kerül sor.