Válogatott: homofób rigmusok miatt 5.5 milliót kell fizetnünk a FIFA-nak
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 20 ezer svájci frankra (azaz csaknem 5.5 millió forintra) megbüntette az MLSZ-t, mert a magyar szurkolók a Portugália elleni világbajnoki selejtezőn (0–1) homofób rigmusokat („Cristiano homosexual”) skandáltak.
A FIFA fegyelmi testülete a pénzbüntetés mellett figyelmeztetéssel is sújtotta a magyar szövetséget – derült ki a testület fegyelmi határozatából.fegyelmi határozatából.
Az MLSZ legutóbb a 2016 októberi, Lettország elleni idegenbeli selejtező (2–0) kapcsán kapott pénzbírságot. Akkor a FIFA 10 ezer svájci frankra büntette meg a magyar szövetséget szurkolói rendbontás miatt.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Roberto Martínez: A hozzáállással elégedett vagyok
Foci vb 2026
2026.06.17. 22:21
Ezek is érdekelhetik


