Irány Brazília - egyelőre
Irány Brazília - egyelőre
Az NSO ajánlja:
"Kiváló játékos volt, de edzőként egy nulla. Egyáltalán nem vagyok elájulva tőle" - közölte az egyik legnézettebb brazil csatorna, a Sport TV műsorában Paulo Clement, az ország elismert sportújságírója.
A tévévitában részt vevő többi szakember úgy vélekedett, marketing-szempontból jó ötlet volt a német tréner szerződtetése. "Az Atletico Paranaense nemzetközi ismertségre vágyik, ehhez pedig jól jön Matthäus, mint húzónév" - hangzott el a csatornán.
Matthäus egy évre szerződött, és február 1-én áll munkába a brazil csapatnál, amely 1995-ben kapaszkodott vissza az első osztályba, és 2001-ben brazil bajnok is lett. "Nagyon fontos tapasztalatokat szerezhetek és tovább fejlődhetek edzőként" - mondta el a tréner a dpa német hírügynökségnek új állomáshelyéről. "Nem sok európai edző mondhatja el magáról, hogy brazil csapatnál dolgozott. Büszke vagyok arra, hogy elismerték a magyar csapat élén végzett munkámat, ez önbizalommal tölt el."
A 44 esztendős szakember, aki két évig irányította a magyar nemzeti csapatot, azt is elárulta, szívesen visszatérne Budapestre, ahol a lakását is megtartotta. "Szeretem a várost, az országot, az embereket, és ha a helyzet normalizálódik, mondjuk egy éven belül, akkor nagyon szívesen jönnék vissza Magyarországra."
Leandro: Nagy felhajtás voltLeandro de Almeida jött (vissza a Ferencvároshoz), Lothar Matthäus pedig ment (a brazil Atlético Paranaenséhez). A brazil nemzetiségű, ám honosításának köszönhetően immár négyszeres magyar válogatott kölcsönjátékosként szerepelt a braziloknál.
"Brazíliában óriási felhajtást csaptak Lothar Matthäus körül – mondta Leandro. – A lapok mindennap vezető hírként tálalták a tárgyalások állását. Az APR attól gazdag, hogy játékosokat nevel és ad el: a legnagyobb bevételt talán José Kléberson – a Manchester Unitedtől a Besiktasba igazolt – eladása után könyvelhette el a vezetőség. Még egyszer sem volt európai edzője a csapatnak."