– Belga kollégánk szerint jól játszott, szombaton egy nullás Lokeren-vezetés mellett mégis lecserélte Mario Been. Hogyan értelmezzük a holland edző húzását? Ön mit gondol róla?
– Edzői döntésként fogom fel, ezért nem kommentálom.
– Ennyi? Akkor némi kiegészítés. Néhány órával a találkozó előtt vált hivatalossá, hogy a nyáron klubot vált, négy évre a Genoához szerződik. A csapat szintén nyáron távozó másik kulcsfigurája, a Chelsea-hez szerződő Kevin De Bruyne is kapott néhány kritikus szót a szakvezetőtől klubváltásának híre óta. A genki közönség kedvence, Jelle Vossen kispadozik. Sérült?
– Nincs semmi baja.
– Kérdem máshogy: minden rendben Genkben? Előfordulhat, hogy legközelebb Vossen mellett ül?
– Van némi gond, izzadás nélkül ott kellene lennünk a biztos felsőházi rájátszók között, de innentől már ez is meleg lesz. Nehéz a sorsolásunk. És igen, megesett, hogy egy mérkőzés után Kevin és én jelentettük a csapatmegbeszélésen a témát. Próbálom rövidre zárni ezt a részt. Büszke vagyok rá, hogy a nyáron lejáró szerződésem ellenére játszottam, azaz külföldiként meghatározó embere lettem a belga aranyérmesnek. A hátérrel nem foglalkozom, nem az én dolgom. Dolgozom, mint eddig, tisztességesen edzek. Sokat köszönhetek a klubnak, de én is adtam valamit ennek a közösségnek, magamat, a munkámat. Attól, mert hamarosan elválnak útjaink, nem változtam meg. A második kérdésre is ez a válaszom.
– Olaszul tanul már?
– Túl vagyok az első leckén.
– Mióta tud a Genoa érdeklődéséről?
– Ezek az információk csak akkor jutnak el hozzám, ha a célegyenesbe fordulnak a dolgok. Filipovics Vladan, a menedzserem akkor szólt, amikor tárgyalásra Genovába utazott. Tőle tudom, hogy a Genoa megfigyelői hat mérkőzésünkön is ott ültek a lelátón. Az olaszok tudják, ki és milyen játékos vagyok.
– Menedzserével nyilván korábban tisztázták, hogy az olasz terep érdekes lehet. Sok hír látott napvilágot önnel kapcsolatban, de valójában milyen lehetőségek vetődtek fel?
– Három irány került szóba. Az első szakmai és anyagi szempontból is előrelépést jelentett, ez az ág az európai topbajnokságok egyikét jelentette. Ez jött be, ami végtelen örömmel tölt el.
– A másik két út merre vitte volna?
– Oroszországba vagy a Közel-Keletre. Az előbbi erős bajnokság, de a Serie A-t magasabban jegyzik, az utóbbi a korábbi genki edzőm, Franky Vercauteren kapcsán jött be a képbe, aki jelenleg ott dolgozik. Az Arab Emírségekben hatalmas összegeket lehet keresni.
– Mi volt az első reakciója a Genoa nevének hallatán?
– Ellentétes gondolatok ugrottak be. A labdarúgást illetően az, hogy csodálatos lenne, ha sikerülne. Németországban a korombeli, huszonhat-huszonhét éves futballistára a szerződés aláírása előtt sok helyen úgy tekintenek, hogy számára nagyjából ez lesz „a” szerződés, a pénz szempontjából a csúcs. Az akadémiákról ömlenek a felnőttcsapatokhoz a tehetséges fiatalok, a német szabályok a saját nevelést ösztönzik, támogatják. Olaszországra ennek az ellenkezője érvényes, ott az érett, tapasztalt futballistákat részesítik előnyben. Említettem, nem árt, ha a játékos tisztában van a saját értékeivel. Az európai topligák közül Németországban vagy Olaszországban van reális esélyem arra, hogy folyamatosan játsszak, az én erényeim ezekben az országokban kamatozhatnak.
HA AZT IS TUDNI SZERETNÉ, BESZÉLT-E TŐZSÉR DÁNIEL A GENOA MÁSIK MAGYARJÁVAL, – A KÖLCSÖNBEN GÖRÖGORSZÁGBAN JÁTSZÓ – RUDOLF GERGELLYEL, MIELŐTT ALÁÍRT, OLVASSA EL A TELJES INTERJÚT A NEMZETI SPORT HÉTFŐI SZÁMÁBAN!