A piros lapokban döntetlen, a meccset az Ajka nyerte meg a Dorog ellen

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.11.25. 17:50
Mindkét csapat nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
Gól nélküli első félidőt követően jól kezdte a második játékrészt az Ajka, és hazai pályán megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a sokat hibázó Dorog ellen szerdán, a labdarúgó NB II 18. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

FC AJKA–DOROGI FC 20(00)
Ajka,
Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Vörös Dániel)
FC AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Szekér (Irimiás, a szünetben), Tóth G. – Csizmadia Z., Kenderes, Rétyi (Soltész, a szünetben) – Nagy K. (Zamostny, 90.).Vezetőedző: Kis Károly
DOROGI FC: Mursits – Nyíri, Rjasko, Lénárth (Berkó, 21.), Papp M. – Beke, Tóth B., Csillag, Szerencsi (Beliczky, 71.)Girsik (Vígh, a szünetben), Mészáros. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Csizmadia Z. (46.), Soltész (77.)
Kiállítva: Présinger (22.), ill. Nyíri (74.)
Kis Károly: – Fontos győzelmet arattunk, s az értékét külön növeli, hogy ötven percet emberhátrányban játszottunk. Elégedett voltam a játékunkkal, sok jó egyéni teljesítményt láttam, külön kiemelném Horváth Danit, viszont Csizmadia Zoltán magasan a mezőny legjobbja volt.
Fenyvesi László: – Nehéz ilyen mérkőzést követően bármit is mondani. Az első harminc perc biztató volt, aztán jött a kiállítás és a büntető, ami inkább minket zavart meg. A második félidő legelején kaptunk egy gólt, mert nem éltünk az emberelőnnyel, így összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.

A három mérkőzés óra nyeretlen Ajka a Dorogot fogadta, amely hét fordulón át nem tudott sikert aratni, tehát mindkét csapatra ráfért a javítás. A feleket a játéknap előtt csak három pont választotta el egymástól, így a hazaiaknak és a vendégeknek is nagyon fontos volt a pontok megszerzése.

Amilyen eseménytelenül telt el az első 20 perc, úgy indultak be azt követően a dolgok. Rövid idő leforgása alatt volt kényszerű csere (Dorog), büntető (Dorog), piros lap (Ajka), 11-es védése (Ajka) és kapufa (Ajka). Több ígéretes támadást is vezetett a vendégcsapat. A ritmust vesztő ajkaiak játéka nem volt meggyőző, viszont így is kétszer is a kapufát találták el. Először Tar fejese pattant ki, majd Rétyi próbálkozása volt közel a gólhoz.

Nem volt könnyű helyzetben a házigazda, amely a szünet után szinte azonnal a kapuba talált. Csizmadia Zoltán gólja (1–0) után egyből elkezdett rohamozni az emberelőnyben lévő Dorog. A vendégeknek azonban csak egy nagy helyzetük volt, Vígh lövését védte bravúrral Horváth. Nyíri néhány percen belül összeszedett két sárga lapot, így az Ajkának már nem kellett emberhátrányban futballoznia. Rögtön ezután jött a második hazai találat (Soltész célzott pontosan, 2–0), ami el is döntötte a pontok sorsát.

A kaotikus első félidőt követően a másodikban szinte minden sikerült az Ajkának, a vendégek viszont több végzetes hibát is elkövettek, így teljesen megérdemelt a Veszprém megyeiek sikere.

20. Debreceni EAC1831513–34–219

90+3 perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS.Az Ajkáé lett a három pont. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Zamostny Balázs váltotta Nagy Krisztiánt

86. perc: Papp Máté kapott sárga lapot.

77. perc:Ott a második ajkai gól! Csizmadia beadását Soltész Dominik vágta 16 méterről a bal alsóba, 20.

74. perc: Kiegyenlítődött a létszám, Nyíri Vince kapta meg második sárga lapját és az ezzel járó pirosat, miután felvágta Csizmadiát.

71. perc: Nyíri Vince kapott sárga lapos figyelmeztetést.

71. perc: Szerencsi helyett Beliczky Gergő a pályán.

63. perc: Horváth védett óriásit Vígh lövésénél

Nyom a Dorog, birtokolják a labdát a vendégek, de a hazai védelem jól állja a sarat.

46. perc:Megszerezte a vezetést az Ajka! Csizmadia Zoltán 15 méterről, középről lőtt a kapu jobb oldalába, 1–0

46. perc: Három csere volt a szünetben. A hazaiaknál Irimiás Gergő váltotta Szekért, Soltész Dominik Rétyit, a vendégeknél Vígh Ádám Girsiket.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, eddig nem esett gól.

45+1. perc: Újabb hazai kapufa! Nagy K. beadása után Rétyi kotort bele a labdába, amely a felső lécről pattant ki, majd Mursitsnak sikerült megkaparintania.

37. perc: Mészáros próbálkozása tűnt ígéretesnek, de nem talált célt.

35. perc: Szerencsi jobb alsóba tartó lövésénél Horváth hárított.

25. perc: Jobb oldali ajkai szöglet után Tar emelkedett a legmagasabbra, fejese a kapufáról pattant ki.

24. perc:Rjasko kapott sárga lapos figyelmeztetést

22. perc: Présinger Ádámot kiállította a játékvezető.

22. perc:Tizenegyes és piros lap. Présinger rántotta le a középen kiugró Bekét. Csillag Dárius büntetőjét Horváth Dániel szép vetődéssel kivédte.

21. perc: Kényszerű csere a vendégeknél: Lénárth megsérült, Berkó Ádám a pályán.

A lelátók üresek, így a nézők nem is lehetnek csalódottak amiatt, hogy egyik oldalon sem adódik helyzet. Jól látszik, hogy mindkét fél számára elsődlegesen a biztonság a fontos.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző körben Soroksáron döntetlent játszó Ajka a hét meccse nyeretlen Dorog ellen.