Női NB I: a Ferencváros óriási verést mért az MTK-ra

M. D.M. D.
2021.10.16. 16:13
A Ferencváros kiütötte az MTK-t (Fotó: Zádor Péter, MTK Budapest, Facebook)
A Ferencváros 7–1-re megverte az MTK-t a női labdarúgó NB I 8. fordulójának rangadóján.

Egy héttel ezelőtt az FTC és az MTK a Magyar Kupában találkozott egymással, akkor a zöld-fehérek 4–0-ra győztek – most, a BKV Előre Sporttelepén rendezett bajnoki meccsen már fél óra játék után kialakult ez a különbség a két együttes között.

A hazaiak szépítő találata után a Ferencváros a második félidőben rövid idő leforgása alatt újabb három gólt szerzett, így már a 67. percre kialakult az 1–7-es végeredmény.

A nyugati rangadón az ETO FC Győr simán megverte a szombathelyi Viktóriát, így három ponttal leszakította magáról az MTK-t és őrzi második helyét az FTC mögött.

NŐI NB I
8. FORDULÓ

MTK–Ferencváros 1–7
(Vachter 31., ill. Fenyvesi 13., 30., Csigi 15. – 11-esből, Vágó F. 19., Ivanusa 54., Pusztai 63., Csányi D. 67.)
ETO FC Győr–Haladás Viktória 4–0 (Vida B. 19., 54., Rácz Zs. 66. – 11-esből, Gaál R. 86.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
15.00: Puskás Akadémia–Astra HFC

PÉNTEKI EREDMÉNY
Soroksár–DVTK 1–4 (Török L. 69., ill. Krisztin 11., Sandu 20. – 11-esből, Voila 65., Nagy M. 72.)