Még egy gólt lőtt a folytatásban a Puskás Akadémia, 3–1-re nyert

ZOMBORI ANDRÁS, BACSKAI JÁNOSZOMBORI ANDRÁS, BACSKAI JÁNOS
2021.08.18. 16:50
Lejátszották a vasárnapról elmaradt utolsó 20 percet Zalaegerszegen a Puskás Akadémia elleni, félbeszakadt bajnokiból, amelyen a felcsútiak még egy gólt szereztek, így 3–1-re győztek.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Védekezik a Puskás Akadémia – ebből sem lett hazai gól (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
FÉLBESZAKADT MÉRKŐZÉS BEFEJEZÉSE
Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia 1–3 (Skribek 13., ill. Favorov 53., Puljic 65., Corbu 90+1.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

AZ ELŐZMÉNYEKRŐL ITT OLVASHAT!

Alighanem sokan tudják, vasárnap akkora vihar csapott le Zalaegerszegre, hogy a ZTE–Puskás Akadémia bajnokin a játékosok idő előtt, már a 70. percben az öltözőbe vonultak, és mert a pálya fél órával később sem volt futballra alkalmas, Bogár Gergő játékvezető a vendégek 2–1-es vezetésénél félbeszakította a találkozót. Az MLSZ versenybizottsága úgy döntött, a hátralévő húsz percet szerdán kell lejátszani, és mert a meccset ugyanazon a helyen, ugyanannál az eseménynél kellett folytatni, Zoran Lesjak partdobása indította útjára a labdát.

A hazaiak kezdő tizenegyébe az alapemberek közül Bojan Szankovics, Babati Benjamin és Koszta Márk sem került be (utóbbi kettő még a keretbe sem…), ugyanakkor a másik oldalon Hornyák Zsolt azoknak szavazott bizalmat, akik a félbeszakítás pillanatában is a pályán tartózkodtak. Az eredmény a ZTE-t sürgette, és bár Skribek Alenék bő tíz percig nem tudták nyomás alá helyezni az ellenfelüket (sőt…), a Felcsútról kölcsönvett szélső (aki vasárnap egyébként vezetést szerzett csapatának) a 83. percben Emir Halilovic jó megindulása után akár egyenlíthetett is volna. Nem tette, a húsz perc gyorsan lepergett, majd a ráadásban egy villámgyors kontratámadást vitt végig a Puskás Akadémia, amelynek végén Komáromi György kihagyhatatlan helyzetbe hozta Marius Corbut – eldőlt a három pont sorsa.

A ZTE másodszor kapott ki, és szombaton a veretlen DVSC otthonában sem számíthat könnyű kilencven percre. A Puskás Akadémia ugyanakkor némileg feledtetni tudta az előző fordulóban elszenvedett, Paks elleni 6–1-es vereségét.