Halvány remény: az MTK győzni tudott Zalaegerszegen

2022.05.01. 14:20
Futács: dupla-öröm (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a kiesés elől menekülő MTK 3–2-re győzött Zalaegerszegen.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Zalaegerszeg–MTK Budapest 2–3 (Spoljaric 58., Zsóri 86., ill. Futács 13., 55., Grozav 90+1.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1992 néző. V: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A vasárnapi bajnoki előtt megkapta az úgynevezett utolsó esélyt az MTK Budapest a bennmaradásra, mivel a közvetlenül a kiesőzóna előtt álló DVSC szombat este 3–0-ra kikapott a Mol Fehérvártól, és a Bp. Honvéd is (csak) 1–1-es döntetlent ért el a Kisvárda ellen. A pontvesztések következtében az MTK előtt megnyílt a lehetőség, hogy közelebb kerüljön említett két riválisához, de kizárólag győzelemmel tehette ezt meg, márpedig a bajnokságban a legutóbbi öt mérkőzése közül hármat elveszített, és csak két döntetlennel szerzett pontokat, ráadásul a ZTE ellen októberben és februárban egyaránt 2–0-s vereséget szenvedett. Szintén hatalmas formajavulás szükségeltetett a gólok tekintetében, hiszen a sereghajtó ezen az öt bajnokin mindössze egyszer volt eredményes, közben pedig kapott tizenegy gólt.

A statisztika és az előzmények ismeretében mintha a ZTE is elkönyvelte volna, hogy esélyes a győzelemre, mert a tavaszi langymeleghez hasonló iramban kezdett, míg az MTK az első tíz perc védekezését követően bátran vezetett támadásokat. A komótosságra az első negyedóra végéhez közeledve rá is fáztak a hazaiak, mert úgy gondolták, mi bajuk lehet a közel a felezővonalnál megítélt szabadrúgásnál. Stieber Zoltán azonban másként gondolkodott, gyorsan indította Futács Márkót, aki idénybeli harmadik góljával meg is szerezte a vezetést – a center egy év elteltével lépett ismét pályára Zalaegerszegen, de tavaly még a ZTE-ben futballozott.

A napokban kinevezett megbízott vezetőedző, Horváth Dávid annyit biztosan elért az MTK-játékosoknál, hogy a középpályán a lehető legrövidebb időn belül vigyék át a labdát, mert gyorsaságával Vancsa Zalán és Kovács Mátyás olykor megoldhatatlan feladat elé állította a zalai védőket. A vendégek őrizték az egygólos előnyt, ám nem álltak vissza védekezni, igaz, helyzetig sem jutottak el, míg a hazaiak Emir Halilovic fejesénél eltalálták ugyan a kapufát, de Zoran Lesjak hatalmas helyzetben a kapu mellé rúgta a labdát, majd Bedi Bence lövésénél Milan Mijatovics védett bravúrosan. A ZTE aztán az első félidő utolsó néhány percében felpörgette az iramot, beszorította az MTK-t, azonban az eredmény nem változott.

(Fotó: Szabó Miklós)

A második játékrész hasonlóan kezdődött, mint az első: a házigazda támadott, az MTK pedig gólt szerzett. Ezúttal szépen végigvezetett kontratámadással, amelynek végén Futács Márkó a labdaátvétellel becsapta Mocsi Attilát, és a kapussal szemben sem hibázott. Egyre magabiztosabbá vált az MTK, de Josip Spoljaric szerencsés gólja jelezte, nem dőlt el a meccs. A hátralévő bő félórában viszont a szórványos hazai támadások semmiféle veszélyt nem jelentettek Milan Mijatovics kapujára, a montenegrói válogatott légiósnak nem okozott gondot a távoli lassú, lapos lövések védése.

Futács Márkó lecserélését követően a vendégeknek maradt a védekezés, mert a center helyett pályára lépő Bojan Miovszki közel sem futballozott olyan hatékonyan, ráadásul Zsóri Dániel a hajrában egyenlített. A döntetlen az MTK-nak szinte a kiesést jelentette volna, de a hosszabbítás elején Gheorghe Grozav fejesével a fővárosiak ismét megkapaszkodtak abban a bizonyos utolsó szalmaszálban, s győzelmükkel öt pontra megközelítették a Honvédot, illetve hatra a DVSC-t – még kilenc pontot lehet szerezni.

FUTÁCS: NEM AZ A FURCSA, HOGY GÓLOKAT LŐTTEM

ZSÓRI DÁNIEL: NEHÉZ IDŐSZAK VAN MÖGÖTTEM

1. Ferencvárosi TC 30 20 5 5 53–24 +29 65
2. Puskás Akadémia 30 14 10 6 41–31 +10 52
3. Kisvárda 30 13 11 6 45–32 +13 50
4. Mol Fehérvár 30 12 7 11 43–40 +3 43
5. Paksi FC 30 12 5 13 70–57 +13 41
6. Újpest FC 30 11 7 12 45–43 +2 40