Az új lila-fehér kedvenc, Diagne a 94. percben egyenlített Felcsúton

2015.12.01. 17:55
Egy óra gól nélküli játék után vezetést szerzett a PAFC, a végén azonban egyenlített az Újpest (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 15. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán Nagy Zsolt bombasztikus góljával vezetett az Újpest ellen, Mbaye Diagne azonban a 94. percben egyenlített.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Újpest 1–1 (Nagy Zs. 67., ill. Diagne 94.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nagyot csalódtak azok, akik azt várták a Puskás Akadémia és az Újpest összecsapásától, hogy olyan gólokban dúskáló mérkőzés lesz, mint a legutóbbi 2–2 vagy a tavaszi 4–5, de még két éve decemberből is feljegyezhetünk egy hatgólos döntetlent.

Nagy akarással, ám nagyon középszerű futballal kezdtek a felek, egy-egy közepesen veszélyes Lencse László- és Enisz Bardhi-lövéssel, majd egy üdítően formás vendégtámadás végén Mbaye Diagne kihagyta fejjel a majdnem kihagyhatatlant.

A második félidő mezőnyjátékkal indult, majd egy bődületesen nagy góllal, egészen pontosan egy bődületes Nagy-góllal vett lendületet a bajnoki, a felcsúti Nagy Zsolt első élvonalbeli találata ugyanis igazán emlékezetesre sikeredett: 1–0!

Nebojsa Vignjevics, az újpestiek mestere beküldte a hajrára fordulva Nemanja Andricsot és Mihailo Perovicsot is, hiszen a hazai támadások finoman szólva sem voltak veszélyesek, Lencse Lászlónak, Pekár Lászlónak és Tischler Patriknak sem ment a futball, azaz nem volt benne a mérkőzésben egy második felcsúti gól.

Igaz, a csereként beállt Zsótér Donát egy nagy kapushibát góllal büntethetett volna a ráadásban, de hibázott – ennek viszont már nem maradt el a büntetése, mert a legvégén az előretörő Litauszki Róbert ügyes passzából Mbaye Diagne betalált.

1–1, megnyert mérkőzést adott döntetlenre a PAFC, a ráadás negyedik percében sem adta fel a lila-fehér gárda. Nem tört meg tehát az átok: a PAFC még soha nem tudta legyőzni az Újpestet bajnoki mérkőzésen.

Robert Jarni: – Nagyon érdekes, izgalmas meccs volt, az első félidőben inkább az Újpest volt fölényben, a másodikban mi voltunk jobbak. Többet érdemeltünk volna. Viszont hamar tovább kell lépni. A hétvégén a Honvédot fogadjuk, az a cél, hogy legalább olyan teljesítményt nyújtsunk, mint ezúttal a második félidőben.
Nebojsa Vignjevic: – Egy pillanatra sem adtam fel. Előfordult már, hogy veszítettünk az utolsó pillanatokban, reméltem, hogy előbb-utóbb mi is tudunk pontot menteni. Megérdemeltük ezt az egyet, mert az első félidőben jobbak voltunk. A másodikban a hazaiak fölénk kerekedtek, szerencsénk is volt – összességében igazságos az eredmény. Jonathan Herisre haragudtam, vele külön is elbeszélgetett a lefújás után. Előfordul, hogy az ember fáradt, ráadásul ő mindig száz százalékot ad, de most mintha időnként feladta volna, erről beszéltem vele. Hogy ezzel a csapatot is nehéz helyzetbe hozta.