Klubrekordot jelentő győzelemmel masírozik a Mezőkövesd

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.03.03. 14:59
Antonio Vutov (kékben) is betalált a ZTE ellen (Fotó: Földi Imre)
11 bajnoki óta veretlen a Mezőkövesd a bajnokságban, mivel a labdarúgó NB I 24. fordulójában két góllal legyőzte a Zalaegerszeget. Ezzel a Mezőkövesd fellépett az ötödik helyre, a ZTE viszont maradt a 11. helyen.

NB I
24. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry FC–Zalaegerszegi TE FC 2–0 (Cseri 30., Vutov 40.)
Mezőkövesd,Városi Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Kisülhet ebből valami jó is? Esetleg pontszerzés?

Szegény embert még az ág is húzza, tartja a mondás, amely teljes vetületében igaz, ha a ZTE FC példájával hozakodunk elő. A zalaiak legutóbbi mérkőzésükön koronavírusos betegség és sérülés miatt nem számíthattak Babati Benjámin, Demjén Patrik, Kálnoki-Kis Dávid, Szánthó Regő és Szépe János játékára, Könyves Norbert pedig öt sárga lapos eltiltását töltötte. A hét elején aztán bővült a sor, ugyanis Bojan Szankovics öt sárga lapja Alekszandar Tanaszin pedig kiállítása miatt nem léphetett pályára. Információink szerint a csapat nem is busszal, hanem mikrobuszokkal és személygépkocsikkal kelt útra szerdán reggel, és tette meg a négyszáz kilométeres távolságot. A sok sebből vérző ZTE kieső pozícióból vághatott neki az újabb erőpróbának, míg a másik oldalon az önbizalomtól duzzadó, veretlenségét tíz mérkőzésen keresztül őrző Mezőkövesd indult harcba a pontokért.

A hazaiak három támadóval vetették magukat a küzdelembe: Antonio Vutov és Marin Jurina mellett még Cseri Tamás is elöl igyekezett zavart kelteni. Jelentős nyomás nehezedett tehát a zalai védelemre, a vendégek erejéből csak a rombolásra futotta. Egyoldalú volt a játék, a Mezőkövesd diktálta a tempót, mígnem életjelet adott magáról a ZTE is, szöglet után Zoran Lesjak fejelt, a labda nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot. Ettől még a Mezőkövesd többet birtokolta a labdát, többet tartózkodott ellenfele térfelén is, és a 30. percben Gyurján Márton hatékony segítségével a vezetést is megszerezte. Cseri Tamás szlalomozott balról középre, a tizenhatos előtt jobbal laposan előtte a labdát, amelyet a zalai kapus „bevédett”, a labda a keze és a térde között találta meg az utat a hálóba.

Öt perccel a félidő vége előtt Antonio Vutov 18 méterről küldött, ballábas lövése után surrant be a labda a bal alsó sarokba, és ez már tetemes előnynek számított a hitehagyott Zalaegerszeg ellen.

Lesz erő a vendégekben, hogy kozmetikázzanak az eredményen? – fogalmazódott meg a szünetben a kérdés, amely azért volt indokolt, mert Boér Gábor frissítette csapatát, és láthatóan bátrabb támadójátékot kért labdarúgóitól. Az edzői óhaj csak vágyálom maradt, mert a Mezőkövesd nem engedte kibontakozni ellenfelét. A Zalaegerszeg küzdött és harcolt becsülettel, de helyzetkihasználásra nem futotta erejéből, igaz, a vendéglátók védelme határozott és stabil volt. Győzelmével a Mezőkövesd tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát, immáron tizenegy mérkőzést vívott meg veretlenül, és 34 pontjával lassan beülhet a képzeletbeli páholyba, azaz nem kell idegeskednie a kiesés miatt. Annál nagyobb bajban van viszont a Zalaegerszeg, amelynek reális az esélye a búcsúra, valaminek történnie kell a zalaiaknál, hogy változzon a helyzet. 2–0

Kisvárda,Várkerti StadionBogár Gergő
Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
Ferencvárosi TC–DVTK 1–0