Micsoda kezdés: Supka első kövesdi mérkőzésén megverték a Debrecent!

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.10.17. 16:50
A labdarúgó NB I 9. fordulójának záró mérkőzésén az immár Supka Attila vezette Mezőkövesd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Debreceni VSC-t.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A sárga mezes mezőkövesdiek nem engedték gólt szerezni a debrecenieket (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 1–0
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 1600 néző. Vezette: Bogár G.
Gólszerző: Drazsics (84.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Futballhangulat volt az őszi színekben pompázó Mezőkövesden: éttermekben, kávézókban is felbukkantak piros-fehér DVSC-mezbe öltözött, illetve Loki-sálas szurkolók, hogy aztán az esti meccs előtt meg megáztassák magukat az országos hírű Zsóry fürdőben. Vidámnak és optimistának tűntek a vendégek, bizakodásukat nem csupán a csapatukba vetett hitük, de talán a mezőkövesdi változások is táplálták. Mint ismert, Pintér Attilától közös megegyezéssel elköszöntek, a helyére Supka Attila került, tőle remélve a zuhanás megállítását, ám a meccs előtt nyilatkozatába a szakember többek között utalt arra is, hogy két hét kevés egy csapat átalakításához. Persze ehhez hozzá lehet tenni, az új vezetőedző jó erőnlétű, ráadásul bő taktikai repertoárral játszó együttest vett át – és ez látszott is az első félidőben!

Egyébként nemcsak azonos hadrendben (4–2–3–1), hanem hasonló felfogásban is futballozott a két csapat. Az első félidő így viszonylag gyors, jó iramú, eseményben gazdag játékot hozott, némi hazai fölénnyel. Helyzetet is többet dolgozott ki a Mezőkövesd, de akárcsak Pintér Attila edzősége idején, ezen a meccsen sem ment a helyzetek kihasználása, előbb Cseke Benjámin lőtte kapu fölé a labdát, majd Alekszandr Karnyicki lövését Sylvain Deslandes vágta ki a gólvonal elől. Úgyhogy egy edző sok mindenre felkészítheti a labdarúgóit, ám gólt nem rúghat helyettük. Persze a DVSC is győzelemre játszott, egyáltalán nem zavarta Varga Józseféket, hogy a hazaiak birtokolják többet a labdát, megpróbáltak, gyorsan, pontosan futballozva minél előbb eljutni a mezőkövesdi kapu elé, ahol a tizenhatoson belül gyakorta felbukkanó Bárány Donát miatt egyáltalán nem lehettek nyugodtak Pillár Róberték. Soha rosszabb félidőt, csupán a gól hiányzott, az viszont nagyon.

A szünetben tizenkilencre lapot húzott a Toldi Gábor, Huszti Szabolcs edzőpáros, a sérüléssel bajlódó Bárány Donát helyett pályára küldte az Amerikából négy év után – rövid dunaszerdahelyi kitérővel – hazatérő Németh Krisztiánt, nyilván a 37-szeres válogatott centertől várták a hatékonyabb debreceni támadójátékot. A Mezőkövesd hatalmas energiákat mozgósítva kezdte a második félidőt, s mert a DVSC védekezésre kényszerült, Németh Krisztán elvétve találkozott a labdával. Nem úgy Marin Jurina, aki 49. percben kicselezte a védőket, ám hatalmas helyzetben kapu fölé rúgta a labdát – Supka Attila pedig mást nem tehetett: a fejéhez kapott. Később még vagy háromszor megismételte a szakember a mozdulatot, nem csoda, hiszen Jurina bizonyította, nem csak lábbal, fejjel is ki tudja hagyni a kihagyhatatlannak tűnő helyzetet.

A nagy akarással futballozó Mezőkövesd nyomás alatt tartotta a Lokit, s a vendégek bizony ritkán jutottak el a hazai kapuig, ám ha a tizenhatoson belülre kerültek, gyorsabban vert a piros-fehér szurkolók szíve, nem beszélve arról, hogy a 72. percben az „orruk előtt” leadott Soltész Dominik-lövés után már gólt kiáltottak, ám a labda a kapu helyett az oldalhálóban landolt. A mérkőzés hajrájában bátrabb lett a Debrecen, a vendégek játékosai letámadták a hazai védőket, így aztán nehezebben, döcögősebben került előre a labda, amelyet aztán a DVSC középpályásai rendre lefüleltek. Továbbra is nagy iramban futballoztak a csapatok, egyáltalán nem unatkoztak a nézők, sőt talán még a színvonalra sem panaszkodhattak. Csak a gól, a futball sava-borsa hiányzott egészen a 84. percig akkor ugyanis a csereként beálló Sztefan Drazsics látványos mozdulattal lőtte a labdát a Debrecen kapujába.

Supka Attila tehát győzelemmel mutatkozott be a Mezőkövesd kispadján, a DVSC ellen, amelyet vezetve egykor két bajnoki címet is szerzett.

Fontos gólnak örülnek a mezőkövesdiek (Fotó: Török Attila)

1. Kisvárda 9 6 1 2 13– 8 +5 19
2. Ferencvárosi TC 8 6 2 18– 9 +9 18
3. Puskás Akadémia 8 5 1 2 10– 9 +1 16
4. Mol Fehérvár 9 3 5 1 11– 9 +2 14
5. Paksi FC 9 4 1 4 24–20 +4 13
6. Budapest Honvéd 9 4 1 4 15–14 +1 13
7. Zalaegerszegi TE 9 3 2 4 15–19 –4 11