Talpra állt a Diósgyőr, három pontot szerzett Kisvárdán

2023.12.10. 12:50
Hosszú idő után újra nyert idegenben a DVTK (Fotó: Kovács Péter)<br /><strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-16-fordulo-7517" target="_blank">A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</a></strong><br />
A Kisvárda hazai pályán fogadta a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 16. fordulójában, és bár nagyon nagy szüksége lett volna a három pontra, még egy sem lett belőle, mert a vendégek két góllal nyertek.
LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 1–2 (01)

Kisvárda,Várkerti Stadion.Vezette:Csonka Bence
Gólszerző: Camaj (90+5.), ill. Pozeg Vancas (41. – 11-esből), Acolatse (85.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Sok bosszúságot okozott Kisvárdán a Várkerti Stadion pályájának állapota az idény első részében, pontosabban a gombás fertőzés, amely miatt az első kilenc fordulóban nem tudott odahaza játszani a csapat. Decemberben a téliesre forduló időjárási körülményeket is figyelembe véve tökéletes gyep várja a sorozatban otthon játszó kisvárdaiakat és ellenfeleiket – így volt ez vasárnap kora délután a Diósgyőr vendégjátéka alkalmával is.

Más kérdés, hogy a „buliból” így sem a legjobban jöttek ki a kisvárdaiak, hiszen az idegenbeli meccseken nem szereztek annyi pontot (csak négyet), amennyit reméltek, és mivel az azóta játszott öt otthoni bajnokiból is csak kettőt sikerült megnyerni, folyamatos az eredménykényszer, hogy a csapat a tabella utolsó helyezettjeként tapadjon az előtte állókra.

Noha a Diósgyőr hét gólt kapott az előző két meccsen, a Kisvárda pedig csak egyet, utóbbi gárdánál cseréltek kapust – igaz, Kovács Marcellnak nem a teljesítményével volt a gond, hanem az egészségével. Diósgyőri oldalon pedig tovább él a bizalom Artem Odincov iránt, ő a nyáron éppen Kisvárdáról távozott Miskolcra. Jó tíz perc után a kapus bemutatott egy nagy bravúrt Ötvös Bence fejese után, és Branimir Cipetic hiába lőtte a kapuba a kipattantó labdát, lesen állt. A Diósgyőr láthatóan labdatartásra, a Kisvárda kontraakciók vezetésére törekedett – utóbbi hordozta magában a több veszélyt, Driton Camaj került a legközelebb a gólszerzéshez, de Odincov az ő lövését is védte.

VÉLEMÉNYEK

Holdampf Gergő, a DVTK középpályása: „A csapat ezúttal a szebbik arcát mutatta, ennek kell lennie az alapnak. Tudunk jobban játszani, szurkolóink támogatása sokat jelentett ebben a nehéz helyzetben is. Fontos győzelmet arattunk, megkönnyebbülés, hogy két rosszabb meccs után nyerni tudtunk.”

Ötvös Bence, a Kisvárda középályása: „Alig tettük próbára az ellenfél kapusát, ha mégis, elsősorban távolról. Labdabirtoklásban jók voltunk, a Diósgyőr sem játszott rosszul, a kapu előtt sajnos nem voltunk kellően határozottak. Meg kell maradnia a hitnek, hogy innen is fel tudunk állni, az idei utolsó meccsen meg kell szereznünk a három pontot, de ilyen gólokat nem szabad kapnunk.”

Aztán elérkezett a pillanat, amelyről többet beszéltek, mint az egész mérkőzésről. Godfrey Stephen és Branimir Cipetic csapott össze a tizenhatoson belül az alapvonalnál, egyesek megdöbbentek a diósgyőri balhátvéd magánszámán, hogy földre vetette magát, a játékvezető azonban a büntetőpontra mutatott. Hosszú percekig vizsgálódott a VAR, Csonka Bence játékvezető pedig szakított azzal a megszokással, hogy megváltoztatja az ítéletét, ha már kirendelték a monitorhoz. Amíg tartott a vizsgálódás, ki-ki vérmérséklete és hovatartozása szerint értékelte a látottakat az ismétlések alapján, Rudi Pozeg Vancast mindenesetre nem zavarta meg a hosszúra nyúló közjáték, higgadtan a kapuba gurította a büntetőpontra letett labdát.

A hátrányra szerkezetváltással reagált a Kisvárda, átállt a 4–2­–3–1-es hadrendre, és jóval aktívabbá is vált, mint amilyen szünet előtt volt. Mégis a diósgyőri Vladiszlav Klimovics lódulhatott meg egyedül, ám a tizenhatos előtt elesett – ez esetben elmaradt az ítélet. Amiként akkor is, amikor mintha Godfrey Stephen kezét érte a labda, amely aztán percekig játékban maradt, közben a VAR meg is vizsgálhatta az esetet… Ment előre a Kisvárda, amely Driton Camaj próbálkozásaiban bízhatott, ám a lövései és a beadásai sem hoztak változást az eredményben.

A kapu előtti határozatlanságáért aztán megbűnhődött a házigazda, mert a tizenhatos előteréből járó szabadrúgásból a DVTK elvarrta a szálakat, s bár a hosszabbítás utolsó percében Camaj kipúpozta korábbi csapattársa hálóját, a vendégek győzelme nem forgott veszélyben.

Ismét nem tudott tőkét kovácsolni a hazai pálya előnyéből a szabolcsi alakulat, amely egyre inkább leszakad az előtte állóktól. A Diósgyőr ellenben lezárta öt meccsből álló idegenbeli nyeretlenségét, és levegőhöz jutott az év végére.