A végén jött a Debrecen győztes gólja a Zalaegerszeg ellen

2023.08.13. 16:18
Kiziridisz belőtte, a Debrecen megnyerte (Fotó: Árvai Károly)
Kiegyenlített meccsen az utolsó tíz percben szerzett góllal nyert a Debrecen hazai pályán a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I 3. fordulójában, így két mérkőzés után százszázalékos.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

DVSC–ZTE 1–0 (Kiziridisz 83.)
Debrecen,NagyerdeiStadion, 5011néző.Vezette:Vad II

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

A DVSC vezetőedzője, Szrdjan Blagojevics a kettős terhelés közepette próbálja beosztani játékosai erejét. Nem véletlenül, hiszen nagy lehetőség előtt áll a Loki, a bécsi döntetlen után csütörtökön a továbbjutás reményében fogadhatja a Rapidot. A párharc első, idegenbeli meccsén látott kezdőcsapatból ezúttal nyolcan kerültek a kispadra, az Allianz Stadionban szereplő tizenegyből csak Meldin Dreskovics, Sztefan Loncsar és Christian Manrique volt ott a pályán a Zalaegerszeg elleni bajnokin.

A fárasztó bécsi kilencven perc főszereplőinek nagy része tehát a kispadról szorított a társaknak, a vendégeknél azonban nem volt szükség hasonló rotációra, elvégre a ZTE már búcsúzott a harmadik számú európai kupasorozattól, így Boér Gábor a bajnokságra fókuszálhat. Az egerszegiek mestere alaposan felkészült a legutóbbi szezon bronzérmesének játékából, a kék-fehérek már az ellenfél térfelének közepén megkezdték védekezésüket, így igyekeztek megakadályozni a Debrecent a labdakihozatalban. A vendéglátók sok, oldalra irányított passzal igyekeztek megtalálni a rést a ZTE letámadásában, többnyire kevés sikerrel. Komolyabb kockázatot egyik csapat sem vállalt, így a középpályán alakult ki „állóháború” sok ütközéssel és még ennél is több hibával.

A vendégek tűntek valamivel agresszívabbnak, ennek eredményeképpen a 41. percben Tajti Mátyás került helyzetbe, a Zalaegerszeg csapatkapitánya kétszer is megcélozhatta a kaput, de a Loki védői mindkétszer blokkolni tudtak.

A szünet után bátrabban kezdetek a hazaiak, különösen a Honvédtól nyáron szerződtetett Brandon Domingues volt aktív. A francia játékos a jobb szélen okozott többször is zavart az egerszegiek védelmében, Gergényi Bence többször is csak szabálytalanul tudta megállítani. Megváltozott a játék képe, s erre reagált is Boér Gábor: Németh Dánielt és Eduvie Ikobát küldte pályára, s a frissítés láthatóan jót tett a kék-fehérek támadójátékának. Különösen az amerikai csatár tűnt veszélyesnek, hamar helyzetbe is került, de a végrehajtásba hiba csúszott. Hamarosan Szrdjan Blagojevics is változtatásra szánta el magát, Alekszandrosz Kiziridisz, Antonio Mance és a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs érkezett.

Az újonnan érkezőknek köszönhetően sebességet váltott a Loki, beszorult a ZTE. A három pontot végül Alekszandrosz Kiziridisz döntötte el a hajrában. A görög középpályás a legjobbkor szerezte első debreceni gólját, amely három pontot ért.

A Loki elérte célját, hiszen pihentetni tudta kulcsemberei többségét, s megszerezte a három pontot. Abban is biztosan vagyunk, hogy hasonló eredménnyel a Rapid elleni visszavágón is elégedett lesznek Debrecenben! 1–0

1. Puskás Akadémia 3 2 1 6–4 +2 7
2. Kecskeméti TE 2 2 4–1 +3 6
2. Debreceni VSC 2 2 4–1 +3 6
4. Újpest FC 3 1 2 6–5 +1 5
5. Diósgyőri VTK 3 1 1 1 5–4 +1 4
6. Kisvárda 3 1 1 1 3–3 0 4
7. Ferencvárosi TC 2 1 1 6–5 +1 3
8. Zalaegerszegi TE 3 1 2 2–4 –2 3