Győzelmet aratott a Tiszakécske ellen, így ismét élen az ETO

S. L.S. L.
2023.08.27. 18:50
A labdarúgó NB II 6. fordulójában az ETO FC Győr 2–0-s győzelmet aratott a Tiszakécskei LC ellen. A hazai csapat fölényben futballozott a mérkőzésen, ráadásul a 79. percben egy sérülés miatt 10 emberre fogyatkozott a Tiszakécske.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC 2–0 (0–0)
Győr, ETO Park,2117néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Nagy Viktor, Ring Kevin)
ETO:Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba (Morínigo, 90+2.), Anton, Riquelme (Tóth R., 76.) – Kröhn (Huszár M., 59.), Lacza (Csóka B., 76.), Skvarka (M. Diarra, 59.). Vezetőedző:Antonio Munoz
TISZAKÉCSKE:Kiss Á.–Balázs B., Máté Zs. (Polyák I., 67.), Fodor F. – Erdei C., Szekér, Kocsis D. (Krivocjuk, 56.), Bencze (Gyurján B., 56.), Bekker (Márkus A., a szünetben) – Torvund (Zamostny, 56.), Cipf D. Vezetőedző:Vas László
Gólszerző: Lacza (51.), Bumba (90+1.)
Antonio Munoz:– Kezdettől uraltuk a játékot, majd a szünet után a teljesítmény azonos színvonalon folytatása már gólokat eredményezett.
Vas László:– Megérdemelt a Győr győzelme, már az első félidőben helyzeteket hagyott ki. Mi az út elején vagyunk, sok problémával küzdünk, de így is fájó a vereség.

Esélyeshez méltóan játszott ezen a mérkőzésen hazai szurkolói előtt az NB II-es szinten bombaerős kerettel rendelkező győri csapat. A Tiszakécske története során még sohasem tudta legyőzni a Rába-partiakat.

Az első félidőben még tartotta magát a vendégcsapat, azonban a szünet után egy egyéni villanást követően előnybe kerültek a hazaiak:Lacza Alex jobb oldalról, a 16-os sarkáról tekerte be Kiss kapujába a labdát. Nagy gól volt. 1–0

A találatot követően is maradt az ETO fölénye, ráadásul a csereként beálló Márkus Attila megsérült, s mivel a TLC stábja már az összes cserelehetőségét kihasználta korábban, emberhátrányba kerültek a tiszakécskeiek a 79. percben.

A játék nagyon sokat állt a sérülések miatt is, így jócskán hosszabbított Kovács J. Zoltán játékvezető.

A végére beszoruló tiszakécskei csapat a hosszabbításban még kapott egy gólt: Kiss előbb még hárítani tudott, de a jobb oldalon érkezett Bumba, aki éles szögből a kapu bal oldalába lőtt. 2–0

Így nyert az ETO FC Győr, és kétpontos előnnyel vezeti a bajnoki tabellát, míg a Tiszakécskei LC a 12. helyen áll a pontvadászatban.

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés.

91. perc: GÓÓLL!!! Bumba góljával kettőre növeli előnyét a hazai csapat. A kécskei kapu előtt alakult ki kavarodás. Kiss előbb még hárítani tudott, de a jobb oldalon érkezett Bumba, és éles szögből a kapu bal oldalába lőtt. 2–0.

90. perc: 6 percet hosszabbít a játékvezető.

84. perc: Gyurján B. kapott sárga lapot.

79. perc: Márkus A. nem tudja tovább folytatni a játékot, s mivel a vendégstáb már kihasználta az összes cserelehetőségét, emberhátrányba kerül a Tiszakécske.

76. perc: Riquelme helyett Tóth R. a pályán és Lacza helyére Csóka B. érkezik a győrieknél.

73. perc: Folytatódik a játék. Egy hazai szöglet után a tiszakécskei kapufa mentette meg a vendégeket az újabb góltól.

72. perc: Ivószünet.

71. perc: Diarra 17 méterről tekert a kécskei kapura. Kiss Ágostonnak kellett védenie.

67. perc: Az utolsó kécskei csere: Máté hagyja el a pályát és Polyák I. érkezik.

59. perc: Skvarka helyett Diarra és Kröhn helyett Huszár a győrieknél.

56. perc:Hármas kécskei csere: Torvund helyére Zamostny, Kocsis helyére Krivocjuk, Bencze M. helyére Gyurján érkezett.

51. perc: GÓÓÓL!!! Lacza Alex jobb oldalról, a 16-os sarkáról tekerte be Kiss kapujába a labdát. Nagy gól volt. 1–0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: A szünetben cserélt Vas László. Márkus A. érkezett Bekker R. helyére.

45+3. perc: Véget ért az első félidő.

45+1. perc: Skvarka kapott sárga lapot.

40. perc:Szépe távoli szabadrúgása után Kiss Ágoston ütötte ki a labdát a kécskei kapu előteréből.

35. perc: Bencze M. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

16. perc: Kröhnt kellett ápolni, de tudja folytatni.

11. perc: ÓRIÁSI HELYZET! Lacza ugratta ki a jobb oldalon Kröhn, ő az alapvonalról átpasszolt a hosszúra Bumbának, aki 7 méterről középre lőtt, a jobbra dőlő kapus lábában azonban elakadt a labda! A kipattanót Anton rúgta kapura 16 méterről, ezt már biztosan fogta Kiss Ágoston.

7. perc: Bal oldali szöglet után Skvarka fejelt fölé 11 méterről.

2. perc: Bumba lőtt pár méterrel fölé 20 méterről.

Az ETO zöld-fehérben, a Tiszakécske kék szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző körben a bajnoki veretlenségét elveszítő ETO a négy meccse nyeretlen Tiszakécske ellen.