„Az alapítvány munkája három részből áll majd: az első a klubon belüli hagyományőrzés, a második a szegény fiatalok körében végzett tehetséggondozás, a harmadik pedig rendezvények szervezése Albert Flórián nevével: nemzetközi utánpótlástornát tervezünk, illetve egy nagy családi zöld-fehér napot például a szurkolók bevonásával – egyelőre ennyit árulhatok el” – mondta Albert Flórián, hozzátéve: a közeljövőben egyeztet elképzeléseiről Kubatov Gábor FTC-elnökkel.Albert Flórián, hozzátéve: a közeljövőben egyeztet elképzeléseiről Kubatov Gábor FTC-elnökkel.
„Az édesapám emlékét ápoló alapítvány hatvan-hetven százalékban fiatal tehetségek felkutatásával, képzésével és versenyeztetésével foglalkozik majd. Megpróbálunk vidékre is eljutni, felkarolni szegény gyerekeket, akiknek szűkösek az anyagi lehetőségeik a kitörésre. Ne feledjük: édesapám is Hercegszántóról került fel a fővárosba a Fradihoz – valami hasonlót tervezünk. A rászoruló reménységeket keressük a fővárosi utánpótlásban. A segítségadás a lényeg” – magyarázta a kibővült célokat.
Az alapítvány célja a tehetségek gondozása mellett a Fradit korábban jellemző családias hangulat visszaállítása, amely elsikkadt ebben a rohanó világban. „Apu az FTC tiszteletbeli elnöke is volt, minden szakosztály érdekelte, minden sportágat figyelt a klubnál, és jelen volt az életükben. Ezt a szellemiséget igyekszünk visszahozni, megőrizni” – mondta a ma már edzőként dolgozó korábbi futballista.
Albert Flórián ezzel párhuzamosan nem szeretné abbahagyni a felcsúti Puskás Akadémia operatív igazgatójaként végzett munkáját sem. S hogy miért nem a Fradiban dolgozik ezzel a múlttal és névvel? „Az angolok idején ott voltam, nézetkülönbségeink támadtak a Fradi utánpótlásképzése és tradíciói okán, s inkább eljöttem. Ha megvágnak, belőlem zöld vér folyik, a Fradihoz kötődök örökre. Ha lesz olyan feladat, amely passzol az elképzeléseimhez, lehet szó a visszatérésről. Egyelőre nincs ilyen kihívás.”