Újpest: a klubnak nincs adótartozása, a stadionra költik a TAO-pénzt

2011.09.19. 15:36
Csehi István, a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest társ-ügyvezetőigazgatója a klub hivatalos honlapjának elmondta, a lila-fehérek pályáztak a társasági adóból leírható támogatások igénybevételére.

„A törvény július elsején lépett hatályba, és két területen – utánpótlás-nevelés, illetve infrastrukturális beruházások és felújítások – tudjuk felhasználni a közvetett állami támogatást. Mivel az újpesti futball utánpótlásképzése az UTE-ban zajlik, azaz egyesületi felügyelet alatt, így az Újpest FC Kft. számára egyetlen lehetőség maradt a támogatások lehívására. Ez pedig a Szusza Ferenc Stadion biztonságtechnikai berendezéseinek, eszközeinek felújítása, fejlesztése” – mondta Csehi István az ujpestfc.hu-nak, aki kijelentette, a lila-fehéreknek nincs adótartozása.

„A pályázatot mi szeptember 14-én adtuk be, és örömmel közölhetem, hogy a pályázat beadásának előfeltételeként teljesítettünk egy nagyon fontos feltételt is: a NAV-tól és a Fővárosi Önkormányzattól is nullás adóigazolást kaptunk, miután az Újpest FC Kft. tulajdonosi köre teljes mértékben rendezte a klub adótartozásait. Ezt mindenképpen szerettem volna kiemelni a klub anyagi helyzetéről szóló negatív pletykák miatt, és azt gondolom, hogy a támogató cégek bizalma is erősödik így a pályázó, nevezetesen az Újpest FC Kft. iránt” – mondta Csehi István.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik