Rákosi 1957 és 1972 között 322 bajnokin 63 gólt szerzett a Ferencváros színeiben. A magyar válogatottban 1960-ban mutatkozott be, és 41 meccsen négyszer volt eredményes.
Ő volt a negyedik játékos, aki elérte a háromszázadik bajnoki mérkőzést a Ferencváros futballistájaként. Egész pályafutása során csak a zöld-fehéreket erősítette, 1988 és 1990 között a gárda vezetőedzője is volt.
„1952-ben leadtam az igazoláshoz szükséges három fényképet – Száger Misi bácsi pedig, merthogy az első edzőm Ő volt, dörmögve mondta: »Elférsz a többiek között«. Elfértem, hiszen a Kinizsi ifivel két bajnokságot is nyertem. Tudtam, hogy nem vagyok született zseni, csak azzal emelkedhetek ki a társaim közül, ha kétszer annyit futok, mint a többiek. Rengeteget túlóráztam, egy-egy mozdulatot, elfutást százszámra végeztem. A szélről történő beadásoknál a társak csak kiáltottak, hogy „Matyi", és én már íveltem is a labdákat ...” – nyilatkozta a Ferencváros Baráti Kör honlapjának (www.ftcbk.eu) a kezdetekről Rákosi.
„Becenevem politikai eredetű. Az ötvenes években a Rákosi névhez a Matyi dukált! Már az iskolában rám ragadt ez a név, azóta is viselem. Kezdetben bosszantott, hogy mindenki ezzel zrikált, idővel már oda sem figyeltem, ha netalán valaki Gyuszinak szólított..." – beszélt a becenevéről a 71. születésnapja alkalmából adott nyilatkozatában.
Egy másik korábbi ferencvárosi játékos, Kispéter Mihály ma lenne 90 éves. Az egykori kiváló védő 1947-től erősítette a Ferencvárost, 215 bajnokin hét gólt szerzett a klub színeiben, és 1949-ben bajnoki címet nyert a csapattal.