Női kosárlabda Ek: a PEAC és a DVTK is kettős vereséggel búcsúzott

2021.12.22. 20:45
Kiss (pirosban) 11 pontig jutott a DVTK-ban (Fotó: fiba.basket)
Az NKA Universitas PEAC a hárompontos hazai vereség után ugyan szerdán kiharcolta a hosszabbítást a török Nesibe Aydin vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc visszavágóján, de végül másodjára is kikapott riválisától, így búcsúzott a sorozattól, csak úgy, mint este a cseh Brno otthonában vereséget szenvedő DVTK.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA, RÁJÁTSZÁS A NYOLCADDÖNTŐÉRT
VISSZAVÁGÓ
NESIBE AYDIN (török)–NKA UNIVERSITAS PEAC 74–71
(22–22, 14–19, 18–18, 11–9, 9–3) – hosszabbítás után
Ankara, 50néző.V:Ferevszki (északmacedón), Chrakowiecki (lengyel), Nicolae (román).
NESIBE AYDIN:
J. THOMAS 17, Nacickaite 16/6, Eldas 8/3, Yildizhan 6/6, COATES 21. Csere: Coklar 6, Uygül, Duman.Edző:Erman Okerman
PEAC:Dudásová11/6, SZÜCS R.15/9,Wentzel6/6,MARSHALL11/3,KISS V.23/3. Csere: Brajkovics 2, Szelcova 3/3. Edző:Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–6.7. p.:12–16.9. p.:14–19.11. p.:24–22.20. p.:34–41.24. p.:43–46.27. p.:45–54.32. p.:54–64.37. p.:62–66.40. p.:65–68.43. p.:71–68.Kipontozódott:Szücs R. (43. p.)
Csirke Ferenc:
– Vesztes meccs után nem divat, de most maximális elismerésemet fejezem ki a saját csapatomnak, ahogyan természetesen a törököknek is gratulálok. Mindent felvittek a pályára a lányok, sérültjeink nélkül, két-három beteggel is fantasztikusan küzdöttek. Nem is értem, honnan merítették az energiát, illetve tudom, hatalmas szívük van! Egy labdára voltunk a továbbjutástól, de elfáradtunk, és egy kicsit szenvedtünk a zóna ellen. Elképesztő volt, amit védekezésben produkáltunk, a török bajnokságban sem sok együttes tudja hosszabbítással együtt 74 ponton tartani az Aydint. A rendes játékidő végén plusz háromnál támadhattunk, az egyik játékosunk 32 percnyi játékkal a lábában elvállalta a döntést, ám nem sikerült a dobása. Az idényben eddig 22 meccsünk volt, ugyanilyen koncentrációval és lelkesedéssel kell folytatnunk a szereplésünket, és akkor szép eredményeink lehetnek ebben az évadban.
Továbbjutott:
aNesibe Aydin,kettős győzelemmel

A pécsi csapat korábban a csoportkörben is összeakadt a török együttessel, akkor hazai pályán 78–66-ra nyert, majd Ankarában 96–62-re kikapott. Múlt szerdán az ellenfél 71–68-ra győzött Pécsen.

A visszavágón a magyaroknak a második negyedben sikerült öt ponttal ellépniük, a negyedik játékrész elején pedig már 66–56-ra is vezettek a 23 pontig jutó Kiss Virág vezérletével, azonban a hajrában a törökök hosszabbításra mentették a párharcot. A ráadásban már egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, így végül kettős győzelemmel jutottak a 16 közé.

ZABINY BRNO (cseh)–DVTK 76–69 (16–14, 19–14, 27–11, 14–30)

Brno,400néző.V:Maklin (orosz), Ignaciu (ciprusi), Katic (horvát)
BRNO:HAMZOVÁ8,Záplatová2,HOLMES15,STOUPALOVÁ24/9,JURCENKOVÁ14. Csere: Galicková, Grigalauskyte13, Beranková Edző:Viktor Prusa
DVTK:Vorpahl9/3,Aho5,Jovanovics17/9,HAYES23,KISS A.11. Csere: Kányási2,Bernáth2,Tóth F. Edző:Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–6.7. p.:6–10.9. p.:11–14.12. p.:20–14.15. p.:25–16.19. p.:35–23.22. p.:39–28.29. p.:60–38.32. p.:66–41.35. p.:66–51.40. p.:76–69
Kipontozódott:Jurcenková (37. p.)
Viktor Prusa:– Több mint három negyeden keresztül nagyszerűen játszottunk, jó ritmusban, aztán azt hittük, hogy vége a meccsnek, de nem így történt, a DVTK óriásit harcolva nagyon felzárkózott, de összességében nem volt veszélyben a továbbjutásunk. Nagyon boldogok vagyunk, mert egy remek együttest vertünk meg kétszer is.
Völgyi Péter:– Sajnálom, hogy nem sikerült idegenben kiharcolni a továbbjutást. Kicsit súlytalanok voltunk ezen a mérkőzésen, s a rotációban is szűknek bizonyultunk ehhez a bíráskodáshoz, amit kaptunk. Ez nem panaszkodás, ezt sajnos nem reagáltuk le jól. Két percen belül tudtunk 15 pontot dobni, de közben előtte hat percen át nem szereztünk kosarat.

Továbbjutott:aBrno, kettős győzelemmel

Ahárompontos-dobásokkal ezúttal is hadilábon álló miskolci együttes a hazai négy pontos vereség után Brnóban is kikapott a második számú női kupasorozat nyolcaddöntőjénekvisszavágóján, így kiesett.

Miután az NKA Universtitas PEAC szerda délután hosszabbítást követően három ponttal kikapott a török Nesibe Aydin együttesétől és kiesett, a DVTK-n múlt, hogy marad-e még magyar klub versenyben az Európa-kupában. A borsodi csapat a Zabiny Brno elleni visszavágót négy pontos hátrányból és a beteg brit Cheridene Green nélkül kezdte a cseh bajnokság másodikja otthonában,ahol abemutatásnál a cseh csapat tagjai nem csak a klub kabalaállatával (zöld béka, a fején egy piros pöttyös masnival), egy füst alatt a játékvezetőkkel is lepacsiztak...

Majd két perc kétoldali ügyetlenkedés(aki hozzáért a labdához, az vagy mellédobta, vagy elpasszolta azt)után a szerb Milica Jovanovics révén a magyar együttes szerzett vezetést, amely a 4. percben már ledolgozta hátrányát (2–6).Ámmindkét együttes idegesen és pontatlanul játszott, egymást követték a rossz megoldások,emiatt aztán nagyon kevés pont esett. Főleg Natalia Stoupalová ponterőssége révén két ponttal állt jobban a vendéglátó az első negyed végén, s egy 9–0-s futást követően hat ponttal meglépett. Ahogy egy hete Miskolcon, most is rosszul dobtak távolról a DVTK játékosai (a tizedik próbálkozás ért célba elsőnek Leslie Vorpahl révén), de ezúttal még a közeli kísérletek zöme is kiperdült a gyűrűből, s noha a hazaiak sem brillíroztak, folyamatosan növelték előnyüket, s a 19. percben 35–23-as cseh vezetésnél már 17 pontos fordulatra lett volna szüksége a borsodiaknak a továbbjutáshoz.

A helyzet a nagyszünet után sem lett jobb, sőt, mivel továbbra sem ültek a miskolciak triplái, nem hogy csökkent volna a hátrányuk, de tovább nőtt és a Brno egyre magabiztosabb lett, s a32. percben már 25ponttal vezetett. Ekkor a meccs és a továbbjutás is eldőlt,noha óriási hajrát nyitott a piros mezes vendégcsapat és hét pontra is felkapaszkodott, végül kettősvereséggela pécsiekhez hasonlóanszintén elbúcsúzott a második számú európai kupasorozattól.