Női kosár Magyar Kupa: a TFSE-MTK az első elődöntős

MTI MTIMTI MTI
2020.03.05. 15:18
Elsőként a TFSE-MTK együttese jutott négy közé a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a pécsi nyolcas döntő csütörtöki első negyeddöntőjében 82–78-ra múlta felül a PEAC gárdáját.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa, Alisia Jenkins 34 ponttal segítette sikerhez a fővárosiakat, akik a pénteki elődöntőben a DVTK és a címvédő Sopron párharcának győztesével találkoznak.Alisia Jenkins 34 ponttal segítette sikerhez a fővárosiakat, akik a pénteki elődöntőben a DVTK és a címvédő Sopron párharcának győztesével találkoznak.

Bővebben a nyolcas döntő első napjáról itt!

néző. V: Goda, Söjtöry, Tóth C.
TFSE: CH. JENKINS 15/9, BERNÁTH 14, Doktor A. 10/6, A. JENKINS 34/3, Arszenics 2. Csere: Németh A. 3, Süle 1, Boros B., Kovács V. 2, Miháczi 1. Edző: Magyar Bianka
PÉCS: CONWRIGHT 25/6, Wentzel 1, Gémes-Sarok 4, UDODENKO 14/6, Bravard 15/3. Csere: Szabó F. 8/6, Sánta 2, Hegedűs J. 8, Marossy-Ruják 1. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 6. p.: 13–14. 13. p.: 25–28. 17. p.: 35–33. 23. p.: 49–51. 26. p.: 55–54. 33. p.: 69–62. 37. p.: 73–70
Kipontozódott: Németh A. (35. p.), Gémes-Sarok (36. p.), Doktor A. (37. p.), Bravard (37. p.)
Magyar Bianka:
– Újoncként jutottunk a Magyar Kupa nyolcas döntőjébe, rengeteget dolgoznak az idényben a lányok, erre a meccsre nagyon felszabadultan készültünk. Nagyon várjuk a pénteki elődöntőt!
Meszlényi Róbert: – Megérdemelten nyert a TFSE, jobban játszott. Sok támadólepattanót engedélyeztünk neki, puha volt a védekezésünk, és nem tudtunk mit kezdeni Alisia Jenkins fizikumával.