Női kosár Euroliga: a vége nem sikerült, kikapott a Sopron

2023.03.14. 18:38
Emma Meesseman (balra) 15 pontot szerzett a keddi mérkőzésen (Fotó: FIBA)
A török csapat győzelmével kezdődött meg a Fenerbahce–Sopron párharc a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében: a házigazda isztambuliak a harmadik negyed hajrájában kezdtek elhúzni, és 82–62-re megnyerték a csata kedd esti első felvonását.

A tavalyi döntő két résztvevőjének kedd esti mérkőzését a címvédő Sopron kezdte jobban, az első kosarat Ezi Magbegor dobta, a negyedik percben, Yvonn Turner triplája után már hét ponttal vezetett a magyar csapat (3–10). Az első negyed második felében egy kilencpontos rohammal a Fenerbahce átvette a vezetést (21–14), és sokáig diktálta a tempót.

A lepattanókat – különösen a támadópalánk alatt – jobban szedő hazaiak előnye azonban nem hízott nagyra, a Sopron olyannyira látótávolságon belül maradt, hogy a harmadik játékrész elején, Alice Kunek betörése után átvette a vezetést (40–41).

A kiegyenlített harmadik játékrész hajrájában még együtt volt a két csapat (58–58), akkor azonban nagyon elkapta a fonalat a házigazda: dacára egy közbeszúrt soproni időkérésnek, zsinórban 11 pontot szerzett, és elsöprő hajrával magabiztos győzelmet aratott.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FENERBAHCE (török)–SOPRON BASKET 82–62
(22–19, 18–16, 22–23, 20–4)
Isztambul. V: Hrusa (cseh), Tomic (horvát), Szimeonidisz (görög)
FENERBAHCE: Cakir 2, McBride 12 (12), Jagupova 13 (3), Stewart 20 (3), Meesseman 15. Csere: Sabally 13 (3), Djordjevics, Onar 3 (3), Raca, Vandersloot 4, Aydin, Stokes. Vezetőedző: Marina Maljkovics
SOPRON: Fegyverneky 7 (3), Turner 9 (3), Czukor 6, Brooks 9, Magbegor 17 (3). Csere: Époupa, Kunek 7 (3), Varga A., Sztankovics, Böröndy V. 9. Vezetőedző: Gáspár Dávid
Lepattanók: 44, ill. 33
Mezőnybeli dobószázalék: 42.6, ill. 41.9
Hárompontosok: 8/17, ill. 4/15
Büntetők: 16/18, ill. 6/9
MESTERMÉRLEG (forrás: wb-sopron.com)
Gáspár Dávid: – Azt mondtam a játékosoknak, hogy büszke vagyok rájuk, mert közel harmincöt percig jó kosárlabdát játszottunk. Mind védekezésben, mind támadásban próbáltuk felvenni a versenyt a Fenerbahcéval. Azt gondolom, sok olyan szituáció van, amin tudunk javítani, például tranzícióvédésben, kizárásban. Viszont voltak olyan helyzetek is, amik az ellenfél minőségi játékosai végett borzasztóan nehezen védhetőek. Örülök, hogy megszorongattuk őket. A végén kinyílt az olló, de a csapat játékával elégedett lehetek, és hazai pályán szeretnénk meglepetést szerezni.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc második mérkőzését pénteken játsszák Sopronban; ha szükség lesz harmadik meccsre, azt jövő szerdán rendezik meg Isztambulban.