Női kosár Euroliga: a szünetben még vezetett, végül kikapott a Sopron

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.07. 19:30
Amanda Zahui (balra) tíz pontig jutott (Fotó Fiba.com)
A legutóbb ezüstérmes Sopron két ponttal kikapott a Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának harmadik fordulójában.

A játéknapot 50 százalékos mérleggel kezdő magyar bajnok együttes a találkozó első felében jól játszott, a nagyszünetre ötpontos előnyt harcolt ki. A harmadik szakaszban azonban pontatlanná váltak a soproni kosarasok, sokat hibáztak támadásban, mindössze kilenc pontot szereztek, így az isztambuli gárda fordítani tudott.

A negyedik tíz perc elején fej fej mellett haladt a két csapat, a negyed közepe azonban a hazaiaknak sikerült jobban. A hajrát hétpontos előnnyel kezdték, és bár a Sopron kitartóan üldözte ellenfelét, végül két ponttal kikapott.

A soproniaknál a 14 pontig jutó Alekszandra Crvendakics volt a legeredményesebb, míg a hazaiaknál Anasztaszija Veramejenka vitte a prímet, ő 22 pontig jutott.

Győzelmével a Fener a második, míg a Sopron a harmadik helyet foglalja el a csoportban.

NŐI EUROLIGA, 3. FORDULÓ, B-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Sopron Basket 68–66
(20–21, 14–18, 17–9, 18–19)
Isztambul, 500
néző. V: Jovanic (bosnyák), Szmiljanics (szerb), Kaludjerovics (montenegrói)
FENERBAHCE: Vardarli 7/3, Plum 11, Zandalasini 6, VERAMEJENKA 22/3, Vaughn 6. Csere: SOTTANA 17/3, Canitez, Ural, Senyürek, Yavas. Edző: Valérie Garnier
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, Turner 9/6, Crvendakics 14/6, ZAHUI 10, Dupree 13. Csere: Salvadores 9/3, Határ 2, Dubei. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 10. p.: 20–18. 13. p.: 20–27. 16. p.: 28–27. 18. p.: 30–33. 24. p.: 39–39. 33. p.: 51–52. 38. p.: 68–61. 39. p.: 68–65
Roberto Íniguez: – Elismerésem a Fenerbahcénak, mert remek második félidőt produkált, jobbat, mint mi. A nagyszünet után lassan játszottunk, nem voltunk eléggé agresszívek. Végezetül szeretnék újra és újra gratulálni a játékvezetőknek, fantasztikusan teljesítettek ezen a napon, tényleg kiváló munkát végeztek.
Valérie Garnier:
– Nagyon jó második félidőt nyújtottunk, különösen védekezésben. Igen fontos győzelmet arattunk, és a többi játékossal kiegészülve a jövőben még erősebbek leszünk. Ha a szünet után látott védekezést tudjuk nyújtani negyven percen át, akkor bármit elérhetünk az idényben.