Női kosár Ek: a DVTK legyőzte orosz ellenfelét az új csarnokban

2021.10.21. 20:24
A DVTK a második meccsét is megnyerte az Ek-ban (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
A DVTK 65–58-ra győzött az orosz Sziktivkar ellen a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában.

Mint ismert,
csütörtökön adták át a DVTK Arénát, a klub honlapja az Ek-meccset, valamint a következő magyar bajnokit „tesztmérkőzésnek” nevezi, a hivatalos megnyitót november 3-án rendezik a Ludovika-FCSM Csata elleni Európa-kupa-mérkőzés alkalmából.

Rosszul kezdett a Diósgyőr, az első öt pontot a vendégcsapat szerezte. A házigazda azonban fordított (10–8). Az első negyedet végül magabiztosan, 24–13-ra nyerték meg a miskolciak. A következő felvonásban négy pontot ledolgozott hátrányából a Sziktivkar, a DVTK azonban így is magabiztos előnnyel mehetett a szünetre (34–27). A folytatásban megtartotta előnyét a hazai csapat, és végül 65–58-ra győzött, így két mérkőzés után hibátlan a sorozatban.

NŐI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
F-CSOPORT
DIÓSGYŐRI VTK–NIKA SZIKTIVKAR (orosz) 65–58 (24–13, 10–14, 14–13, 17–18)
Miskolc
, 600 néző. V.: Jovanovic (bosnyák), Mikulic (horvát), Stojancevic (bosnyák).
DVTK: Medgyessy 5, Aho N., KÁNYÁSI 11/9, JOVANOVICS 26/9, GREEN 16. Csere: Kiss A. 2, Bogicsevics 5/3, Bernáth, Tóth F. Edző: Földi Attila
SZIKTIVKAR: Goldireva 6/3, CSEREPANOVA 13/9, Marcsenkova 3/3, MUSZINA 18/3, Pszareva 6/6. Csere: Coulibaly 6, Kozsuhar 6, Burik. Edző: Alekszandr Vaszin
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 4. p.: 10–8. 14. p.: 26–16. 18. p.: 32–25. 26. p.: 41–37. 28. p.: 46–37. 32. p.: 51–42. 36. p.: 54–48. 38. p.: 56–52.
Kipontozódott: Aho N. (33. p.)
Földi Attila:
– Igyekeztünk gyorsan játszani a magas szerkezetű orosz csapat ellen, ami az elején működött, utána viszont lelassult a tempónk. Szerencsére extra teljesítmény is akadt Milica Jovanovics révén. Ellenfelünk szűk rotációval játszott, de kényszerből mi is, ugyanis a meccs elején elveszítettük Bogicsevicset, aki ebben az évadban talán a legjobban szállt be. A végén faultproblémáink is voltak, de a lényeg, hogy sikerült megnyerni ezt a fontos mérkőzést.
Alekszandr Vaszin: – Kevesen voltunk, ráadásul az első negyedben rosszul védekeztünk, emiatt végig futottunk az eredmény után.