Férfi kosár-vb: Argentína és Spanyolország az első két elődöntős

MTI/T. I.MTI/T. I.
2019.09.10. 17:04
Argentína legyőzte Szerbiát (Fotó: AFP)
A legutóbb vb-ezüstérmes szerb válogatott kedden kikapott az argentin csapattól a kínai férfi kosárlabda-világbajnokság negyeddöntőjében. A másik ágon a spanyolok jutottak be az elődöntőbe, miután 90–78-ra legyőzték a lengyeleket.

Az argentin–szerb három negyedig szorosan alakult, ugyanis az utolsó játékrész előtt egyetlen ponttal vezettek a dél-amerikaiak, de a záró tíz percben egyértelműen jobbnak bizonyultak, így a hajrára nem maradt izgalom (97–87).

Az argentinok a szerdai amerikai–francia párharc győztesével csapnak össze pénteken a fináléba kerülésért.

A spanyolok az első negyedet leszámítva végig kontroll alatt tartották a lengyelek elleni mérkőzést, 18–18 után nem is engedték ki kezükből a vezetést. Végül mind a négy negyedet megnyerve, tizenkét pontos sikerrel jutottak a legjobb négy közé (90–78). Az összecsapás legeredményesebb játékosai az egyaránt 19 pontos Ricky Rubio, valamint a lengyelek amerikai származású kosarasa, A. J. Slaughter voltak.

Spanyolország az Ausztrália–Csehország párharc továbbjutójával játszik majd.