Férfi kosár MK: nagy csatában a Szolnoké a harmadik hely

GY. F.GY. F.
2021.04.11. 18:50
A Szolnok szerezte meg a harmadik helyet a férfi kosárlabda Magyar Kupa 2020–21-es kiírásában, miután a budapesti nyolcas döntő vasárnap délutáni bronzmeccsén, hosszabbításba torkolló csatában 104–103-ra legyőzte a Körmendet.
A fehér mezes szolnokiak örülhettek a végén (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A fehér mezes szolnokiak örülhettek a végén (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

A harmadik helyért zajló ütközetek örök kérdése, melyik csalódott gárda pörög fel jobban – ahhoz képest, milyen mélyen voltak pénteken a vasiak, ez inkább nekik sikerült.

Így, bár a Szolnok stabilizálni látszott tíz pont körüli előnyét a negyedik negyed közepére, a Körmend képes volt meghajtani a hajrát, Xavier Thames három büntetőt dobhatott az egyenlítésért az utolsó pillanatokban – nem is hibázott.

A ráadásban aztán a vasiak szájából énekelték ki a sajtot: bő egy perc alatt mínusz hatról fordított az Olaj, és Marjan Cakarun dobásának köszönhetően egymást követő tizedik alkalommal szerzett érmet a Magyar Kupában – először bronzot.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ
BUDAPEST, LUDOVIKA ARÉNA
A 3. helyért
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–EGIS KÖRMEND 104–103 (23–23, 22–18, 21–21, 22–26, 16–15) – hosszabbítás után
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Frányó, Goda, Farkas G.
SZOLNOK: WARNER 14/6, Kovács P. 8/6, BADZIM 19/15, CAKARUN 10, SZUBOTICS 19. Csere: Gibson 9/9, PONGÓ MÁTÉ 17/9, Zsíros 3, Juhos 2, Rudner, Taiwo 3. Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: IRELAND 15/3, THAMES 18, Mócsán 10/6, Durázi 4, TAYLOR 21. Csere: SIMONS 25/15, Ferencz 8/6, Németh Á., Takács K., Tóth N. 2. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–9. 6. p.: 14–17. 12. p.: 28–23. 15. p.: 34–27. 18. p.: 36–37. 22. p.: 52–43. 24. p.: 52–51. 28. p.: 59–58. 33. p.: 77–66. 35. p.: 77–72. 38. p.: 84–76. 42. p.: 93–92. 44. p.: 95–101. 45. p.: 100–101
Kipontozódott: Ireland (45. p.)
Gasper Potocnik:
– Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Ami a csapat erőssége szokott lenni, a védekezés, a lepattanózás és az egység, ezúttal nem működött tökéletesen. Meg kell tanulni, hogy egy mérkőzés negyven percig tart, hiszen a Körmend kihasználta a hibáinkat és hosszabbításra kényszerített bennünket. Készülünk a Sopron elleni playoffpárharcra!
Andonisz Konsztandinidisz: – Azon gondolkoztam, hogy jó lenne, ha nem lennének bronzmeccsek, mert két, az elődöntőt elveszítő csapatnak ez kissé lehangoló. A mostani találkozót követően ezt átértékelem, hiszen rendkívül jó mérkőzés volt. A Debrecen elleni pénteki elődöntőt követően leültünk beszélgetni a csapattal, megtárgyaltuk a helyzetet. Sokan lebecsülték a csapatot, de a srácok bizonyítottak. Húsz éve vagyok az edzői pályán, ám nem nagyon láttam hasonló triplamutató-százalékot, mint amilyen a Szolnoknak volt.

KÉSŐBB
DÖNTŐ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–DEBRECENI EAC 67–64 (17–6, 22–19, 9–20, 19–19)