Férfi kosár Euroliga: Hangáék óriási csatában kikaptak a címvédőtől – videó

K. Zs.K. Zs.
2023.03.14. 22:04
Hanga Ádám a hazaiak egyik legjobbja, Shane Larkin ellen védekezik (Fotó: Getty Images)
Kedd este bepótoltak egy korábbról elmaradt a mérkőzést a férfi kosárlabda Euroligában: Hanga Ádám csapata, a Real Madrid nagy csatában 90–89-re kikapott a címvédő Anadolu Efes otthonában.

A tavalyi döntőt vívó két csapat keddi mérkőzésének első félidejében jobbára a Real állt jobban, de a nagyszünetre az Efes – amelynek szinte létkérdés volt a győzelem – átvette a vezetést, majd remek harmadik negyedével 17 ponttal (77–60) elhúzott. Csakhogy az utolsó játékrészre megint változott a kép, 1:22 perccel a vége előtt már a kilencpontos rohamot kivágó madridiak vezettek 84–83-ra. Shane Larkin, a hazaiak legeredményesebbje (18 pont) triplával fordított, a német Tibor Pleiss egy duplával növelte az előnyt, majd egy kulcsfontosságú blokkolással meg is védte azt. Dzanan Musa (16 pont) dudaszó közeli triplája már nem volt elég az egyenlítéshez.

Hanga Ádám tagja volt a madridi kezdő ötösnek, 16:03 percet játszott, két-két pont és lepattanó, három assziszt, egy labdaszerzés, valamint két labdaeladás került a neve mellé.

A mérkőzést a februári törökországi földrengés miatt halasztották mostanra. Az akkor szintén elmaradt Fenerbahce–Milan meccset március 21-én pótolják.

212214–23630.250

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.